Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Kąpielisko Dziewoklicz. Znowu nie wyszło!

Data publikacji: 01 marca 2019 r. 07:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Kąpielisko Dziewoklicz. Znowu nie wyszło!
Kąpielisko Dziewoklicz po przebudowie ma się zmienić w „najatrakcyjniejsze w naszym mieście" - zapowiadają urzędnicy miasta. Tylko… Kiedy to się stanie? Wizualizacje od lat odkładanej inwestycji zaczynają budzić nie tyle nadzieje, co zniecierpliwienie.  

Trzecie podejście i znów fiasko - Zakład Usług Komunalnych nie zdołał przekazać placu budowy potencjalnemu wykonawcy przebudowy Dziewoklicza. Bo ten uchylił się od podpisania umowy opiewającej na niemal 15 milionów złotych. Kąpielisko przed nowym sezonem ma szansę tylko na kosmetyczne zmiany zamiast zapowiadanej ambitnej „budowy przystani żeglarskiej" oraz „uzupełnienia infrastruktury turystyki wodnej" Szczecina.

Nie po raz pierwszy ZUK musiał opublikować oświadczenie: „Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego". Chodzi o przetarg pn. „Budowa przystani żeglarskiej poprzez przebudowę, rozbudowę zaplecza technicznego i socjalno-gospodarczego oraz uzupełnienie infrastruktury turystyki wodnej na terenie kąpieliska miejskiego". Czyli o przystosowanie kąpieliska Dziewoklicz do realiów do standardów współcześnie obowiązujących dla tego rodzaju obiektów w Polsce i Europie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 1 marca 2019 r.

Arleta NALEWAJKO

Wizualizacje: UM Szczecin

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MK
2019-05-17 18:23:33
W zasadzie nie "...na kosmetyczne zmiany...", tylko na naprawę tego, co zniszczono. Coś, co trzy lata temu było zbudowane, za co zapłacono duże pieniądze. Taka to gospodarka...
Dajdyche
2019-03-01 09:01:42
Polandebiland Polsracz Polandburdeland

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA