niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Weekend ze skrzydłami

Weekend ze skrzydłami

Weekend ze skrzydłami
Data publikacji: 2015-11-20 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 691 38834

Od garłaczy i motyli warszawskich, przez karzełki łapciate, po olbrzymy belgijskie, papugi, nawet modliszki i patyczaki - to i jeszcze więcej podczas wielkie imprezy wystawienniczej w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga. Już w ten weekend (21-22 bm.), przy okazji Krajowej Wystawy Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Królików i Ptaków Egzotycznych, na zwiedzających ma czekać mnóstwo atrakcji.

Przygotowania do otwarcia wystawy trwają pełną parą. Nic w tym dziwnego, bo główni jej organizatorzy - członkowie Szczecińskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików - zabiegają o to, by niecodzienna impreza miała nie tylko wysoki poziom ekspozycyjny, ale również dla zwiedzających była okazją do obejrzenia niezwykłych okazów fauny, nie tylko tej skrzydlatej.

W sumie zostanie zaprezentowanych ponad 2000 gołębi rasowych, ponad 300 sztuk drobiu ozdobnego i wodnego oraz prawie 100 królików. Dodatkową atrakcją będzie pokaz ptaków egzotycznych, giełda zwierząt oraz - dla najmłodszych - szansa na karmienie rzadko spotykanych ptaków.

Wystawa formalnie rozpoczęła się w czwartek, ale jeszcze w piątek - na czas ocen - nie będzie otwarta dla publiczności. Zwierdzającym zostanie udostępniona (hale MTS przy ul. Struga) na dwa weekendowe dni: w sobotę - od godz. 7 do 19 oraz w niedzielę - od g. 7 do 15. Bilety: normalny - 10 zł, ulgowy dla młodzieży uczącej się - 5 zł. Dla dzieci do lat 12, wychowanków domów dziecka oraz dzieci specjalnej troski z opiekunami - wstęp wolny.
* * *
UWAGA: Dla naszych Czytelników mamy 20 pojedynczych zaproszeń na wystawę. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.ptaki. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (20 listopada br.). Zaproszenia otrzyma pierwsze dwadzieścia osób, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13.00. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT. ©℗
(an)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie