Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Weekend ze skrzydłami

Data publikacji: 20 listopada 2015 r. 11:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Weekend ze skrzydłami
 

Od garłaczy i motyli warszawskich, przez karzełki łapciate, po olbrzymy belgijskie, papugi, nawet modliszki i patyczaki - to i jeszcze więcej podczas wielkie imprezy wystawienniczej w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga. Już w ten weekend (21-22 bm.), przy okazji Krajowej Wystawy Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Królików i Ptaków Egzotycznych, na zwiedzających ma czekać mnóstwo atrakcji.

Przygotowania do otwarcia wystawy trwają pełną parą. Nic w tym dziwnego, bo główni jej organizatorzy - członkowie Szczecińskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików - zabiegają o to, by niecodzienna impreza miała nie tylko wysoki poziom ekspozycyjny, ale również dla zwiedzających była okazją do obejrzenia niezwykłych okazów fauny, nie tylko tej skrzydlatej.

W sumie zostanie zaprezentowanych ponad 2000 gołębi rasowych, ponad 300 sztuk drobiu ozdobnego i wodnego oraz prawie 100 królików. Dodatkową atrakcją będzie pokaz ptaków egzotycznych, giełda zwierząt oraz - dla najmłodszych - szansa na karmienie rzadko spotykanych ptaków.

Wystawa formalnie rozpoczęła się w czwartek, ale jeszcze w piątek - na czas ocen - nie będzie otwarta dla publiczności. Zwierdzającym zostanie udostępniona (hale MTS przy ul. Struga) na dwa weekendowe dni: w sobotę - od godz. 7 do 19 oraz w niedzielę - od g. 7 do 15. Bilety: normalny - 10 zł, ulgowy dla młodzieży uczącej się - 5 zł. Dla dzieci do lat 12, wychowanków domów dziecka oraz dzieci specjalnej troski z opiekunami - wstęp wolny.
* * *
UWAGA: Dla naszych Czytelników mamy 20 pojedynczych zaproszeń na wystawę. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.ptaki. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (20 listopada br.). Zaproszenia otrzyma pierwsze dwadzieścia osób, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13.00. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT. ©℗
(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA