Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 24 – 26 maja

Data publikacji: 24 maja 2019 r. 10:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Weekend w regionie: 24 – 26 maja
 

Zabierz mamę na przejażdżkę!

Rewal. W niedzielę Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal zaprasza dzieci wraz z mamami na promocyjne przejażdżki kolejką wąskotorową z okazji Dnia Matki. W dniu swojego święta wszystkie mamy podróżować będą za darmo, a osoby towarzyszące zapłacą za bilet przejazdowy w obie strony tylko 10 zł. 

Nie tylko Bach

Stargard. „Od baroku do klasycyzmu… przez styl galant” – takie „nowe brzmienie miasta” zaprezentuje Orkiestra Camerata Stargard podczas niedzielnego koncertu w Kolegiacie NMP. Zabrzmią utwory Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Franza Xavera Richtera i Franza Josepha Haydna. Solistką koncertu będzie skrzypaczka Joanna Kreft. Orkiestrę poprowadzi Władimir Iwanciw, a słowem o muzyce okrasi koncert Grzegorz Konopczyński. Początek o g. 16. Wstęp wolny.

Wielkie sportowe święto

Stargard. Po raz 26. osoby z niepełnosprawnościami rywalizować będą w Stargardzie o sportowe laury. Na starcie Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych ma stanąć nawet 20 zespołów reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakłady Aktywności Zawodowej czy Środowiskowe Domy Pomocy. Zawody rozpoczną się w piątek o g. 11 na stadionie przy ul. Sportowej. Rywalizację poprzedzi o g. 10 uroczysta defilada i ceremoniał olimpijski z zapaleniem znicza, wciągnięciem flagi na maszt oraz odczytaniem apelu. Igrzyskom towarzyszyć będą zabawy integracyjne i konkurs plastyczny „Olimpiada Marzeń”. 

Zaczytani w Ogrodzie

Przelewice. W niedzielę na polanie w Ogrodzie Dendrologicznym zagości książka, w ramach cyklicznych spotkań z literaturą pn. „Zaczytani w Ogrodzie”. Lektor będzie czytał „Nie ma jak u mamy” Magdaleny Witkiewicz. Start o g. 14. Udział w spotkaniu bezpłatny, ale obowiązuje bilet wstępu do ogrodu.

Leśne kąpiele

Gryfino, Glinna. – Zanurz się z nami w leśnej toni i poczuj las wszystkimi zmysłami – zachęcają organizatorzy niezwykłego spotkania-spaceru, który w niedzielę o g. 11 rozpocznie się w Punkcie Informacji Przyrodniczo-Leśnej w Glinnej (wiata przy Ogrodzie Dendrologicznym). O teorii leśnych kąpieli i metodach właściwego z nich korzystania opowie Jacek Gawroński. Spotkanie jest adresowane do osób powyżej 16 lat. Organizator – Nadleśnictwo Gryfino – przygotował szereg niespodzianek. Zakończenie spotkania ok. g. 15. Uwaga, liczba miejsc ograniczona. Zapisy są przyjmowane telefonicznie do piątku (24 maja) do g. 15 pod nr tel. (91) 416 20 17.

Wyścig na wózkach

Nowogard. W sobotę na terenie przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. gen. Józefa Bema odbędą się I Nowogardzkie Zawody dla Dzieci i Młodzieży Poruszających się na Wózkach Inwalidzkich. Start o g. 11. Celem imprezy jest propagowanie sportu jako formy rehabilitacji, a także zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne żyjące wokół nas i integracja środowiska. Gościem honorowym wydarzenia będzie Ewa Durska, mistrzyni paraolimpijska z Sydney, Londynu i Rio de Janeiro, a gośćmi specjalnymi: Justyna Sawicka – finalistka telewizyjnego talent show „Must Be The Music” i nowogardzianin Krzysztof Skryplonek, utytułowany kulturysta i trener, który w grudniu 2018 r. wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. 

Urodziny z Wilkami

Goleniów. W sobotę miasto będzie świętować swoje 751. urodziny. Atrakcji nie zabraknie. Gwiazdą wieczoru będą weterani polskiej sceny rockowej z zespołu Wilki, przed nimi na scenie pojawi się Dawid Kwiatkowski, wystąpią także orkiestra dęta Wood & Brass Band Goleniów, Dance Colour Studio i Teatr Brama, nie braknie okazałego tortu urodzinowego, wielu stoisk i dmuchanych zamków dla dzieci, na które wchodzić będzie można za darmo. Impreza rozpocznie się o g. 17 na Plantach Miejskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Dwa koncerty

Świnoujście. Zespół Elewacja da w piątek o g. 20 koncert w Tango Passion Cafe Club przy ul. 11 Listopada. W sobotę o g. 20 zagrają 2Man Army.
Nuty nie znają granic
Świnoujście. W sobotę na transgranicznej promenadzie odbędzie się piknik integracyjny. Będzie koncert, polskie piwo i niemieckie kiełbaski. Impreza rozpocznie się o g. 16. Organizuje ją gmina Heringsdorf oraz Miejski Dom Kultury. Wstęp wolny.

Rajd rowerowy

Świnoujście. W niedzielę o g. 10 z pola biwakowego przy ul. Jachtowej ruszy 10. Rajd Rowerowy na Orientację. Organizatorzy to Klub Sportowy Uznam i Urząd Miasta Świnoujście.

Varius Manx w porcie

Kołobrzeg. W piątek rozpoczynają się Dni Kołobrzegu. O g. 19 w Regionalnym Centrum Kultury zainauguruje je widowisko taneczne pt. „Posłuchaj, jak morze do ciebie coś gada”. W sobotę o g. 10 na terenie Mariny Solnej – uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego. Towarzyszyć mu będą regaty Planet Baltic Cup (od g. 11). Po nich koncert szantowy grupy Formacja. Na dziedzińcu Ratusza Miejskiego o g. 11.30 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfic. Po koncercie – uroczyste otwarcie XXVIII Zlotu Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej oraz XV Hanzeatyckiego Festynu „Targ Solny”. Później imprezy przeniosą się do portu pasażerskiego, gdzie o g. 13 rozpoczną się koncerty szantowe grup Małe Lego Blues oraz formacji Nierrobers. O g. 20 w tym samym miejscu zaprezentuje się grupa Majol z kołobrzeskiego klubu wojskowego, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Ognisko dla czworonogów

Kołobrzeg. Fundacja „Ogon do Góry” organizuje kolejne ognisko integracyjne dla miłośników psów. Spotkanie odbędzie się w sobotę o g. 15.30 na plaży zachodniej przy hotelu Baltic Plaza. Imprezie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami. W ognisku udział wziąć mogą nie tylko właściciele psów, ale również osoby, które ich nie mają. Jak podkreślają aktywiści fundacji, liczą na to, że wśród nich znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zaopiekować się którymś z podopiecznych organizacji. Warunkiem pojawienia się na ognisku z psem jest to, aby miał on ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Czworonogi agresywne oraz suczki w okresie rui i bezpośrednio przed, albo po niej nie będą mile widziane. Najważniejsze obok dobrej zabawy ma być bowiem bezpieczeństwo.

Targ Solny zaprasza

Kołobrzeg. W sobotę i w niedzielę skwer przy latarni morskiej zamieni się w średniowieczną osadę. A wszystko za sprawą 15. edycji festynu historycznego „Targ Solny”, w trakcie którego prezentowane będą dawne rzemiosła. Pojawią się tam także grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. To one demonstrować będą dawny rynsztunek i sposoby prowadzenia walk. W osadzie pojawią się ze swoimi warsztatami przedstawiciele takich zawodów jak kowal, powroźnik, garncarz, serowar, bartnik, snycerz, rogownik, tkacz i mincerz. Będą także sokolnicy ze swoimi sokołami oraz rybacy prezentujący dawne narzędzia połowowe. Wstęp wolny.

Pieśń i piosenka żołnierska

Kołobrzeg. W niedzielę o g. 16 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury rozpocznie się VII Regionalny Finał Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską”, organizowany przez kołobrzeskie Stowarzyszenie Pieśń Żołnierska. Organizatorzy nie ukrywają, że chcą zachować pamięć o Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, jaki przez dziesięciolecia odbywał się w kurorcie. Łącznie na scenie pojawi się 42 młodych wokalistów, w tym ze Szczecina, Łobza, Maszewa, Świdwina, Sianowa, Gościna i Kołobrzegu. Dodatkowo ze swoim programem wystąpi kołobrzeski Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca Tirlitonki. Wstęp wolny.

Miasto świętuje

Koszalin. Dni Koszalina ruszają w piątek o g. 11 na Rynku Staromiejskim podczas Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Jednak już godzinę wcześniej w książnicy przy placu Polonii ruszy akcja na rzecz tolerancji ph. „Żywa Biblioteka”. W piątkowym programie m.in. są: Dzień Zdrowia i urody PWSZ (g. 11), Ulica Barw przy Pałacu Młodzieży (g. 16) i Silent Disco na parkingu przy amfiteatrze (g. 20). Przez trzy dni potrwa Festiwal Smaków Foodtrucków przy ulicy Piastowskiej. W sobotę o g. 8.30 na Górze Chełmskiej ruszą Wyścigi Rowerowe MTB, Muzeum o g. 10 zaprasza na plener fotograficzny w Zagrodzie Jamneńskiej, Pałac Młodzieży w samo południe organizuje malarstwo ścienne pod mostami przy ulicach: Zwycięstwa i Młyńskiej, o tej porze rozpocznie się Talent show w Centrum Kultury 105 i otworzy się Miasteczko Rycerskie w parku Książąt Pomorskich, tamże o g. 14 – Bieg Kolorów i dwie godziny później start do Biegu Wenedów, a o g. 19 na parkingu przy amfiteatrze koncert GooseBumps. W niedzielę główne atrakcje na Rynku Staromiejskim: o g. 17 pokrojony zostanie tort dla koszalinian, a pół godziny później koncert „Lato na Maxxxa”, w którym wystąpią: Grzegorz Hyży, Bednarek oraz Kalwi i Remi. Zawita też Słodki Wawel Truck. To nie koniec Dni Koszalina, bo do 8 czerwca dodatkowo odbędą się inne imprezy towarzyszące. 

Niepełnosprawni wśród nas

Koszalin. W piątek od g. 10 koszaliński oddział ZUS zaprasza na Rynek Staromiejski. Hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością w ZUS i Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, jest „Żyj aktywnie!”.

Młodzi wirtuozi

Koszalin. Utalentowani i nagradzani w konkursach uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Grażyny Bacewicz będą bohaterami piątkowego koncertu w Filharmonii Koszalińskiej. Miejscową orkiestrę poprowadzi Maciej Kotarba. Popisy młodych muzyków można wysłuchać od g. 18.30. 

Tajemnice klasztoru cysterek

Koszalin. To będzie tematem sobotniego spotkania z cyklu „W samo południe”. Przybyli o tej porze do sali wystawowej Pradzieje Pomorza m.in. dowiedzą się, kiedy powstał koszaliński konwent cysterek, dlaczego jako jeden z nielicznych na Pomorzu powstał w obrębie średniowiecznego miasta, jak wyglądał przeciętny dzień koszalińskich mniszek i kto został pochowany w prezbiterium kościoła klasztornego. O 300-letnich dziejach świątyni opowie Andrzej Kuczkowski, archeolog prowadzący wykopaliska na terenie konwentu. Wstęp do sali Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39 jest bezpłatny. 

Dzień Matki na sportowo

Darłowo. W piątek o g. 10 spod hotelu Delfin w nadmorskich Dąbkach wystartuje II Sztafeta Życia. To rajd pieszy z przesłaniem profilaktycznym, a dedykowany przez Klub Amazonki kobietom z okazji Dnia Matki. Marszowi osób aktywnych towarzyszy hasło: „Zdrowa mama to szczęśliwa mama”. Udział wziąć mogą dzieci i dorośli, najlepiej całe rodziny. Meta na rynku miejskim w Darłowie. Najszybsi spodziewani są o g. 14. Warto pokibicować! 

(reg)

Fot. Maciej Łozdowski

Na zdjęciu: W niedzielę Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal zaprasza dzieci wraz z mamami na promocyjne przejażdżki kolejką wąskotorową z okazji Dnia Matki. 
 
 
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA