środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Weekend i hulaj dusza

Weekend i hulaj dusza

Weekend i hulaj dusza
Data publikacji: 2020-09-18 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 20:46
Wywietleń: 546 475274

Już w piątek (18 września) parking przy ul. Osiek zostanie zaaranżowany w park. Natomiast w sobotę ul. Rayskiego stanie się placem zabaw także dla ludzi z hulajnogami. To tylko niektóre z weekendowych zdarzeń Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jaki właśnie trwa w Szczecinie.

Imprezy tegorocznej edycji szczecińskiego ETZT (16-22 września) - tradycyjnie poświęconego bezpieczeństwu uczestników ruchu oraz promocji ekologicznych środków transportu - łączy hasło "Hulaj Dusza". Jednoznacznie wskazując, że jego tematem przewodnim jest ostatni hit miejskich ulic: hulajnoga.
Do tej pory był więc konkurs na nazwę ph. "Hulaj Dusza #1: Kto jeździ na hulajnodze?", a także "Hulaj Dusza #2: Dobre maniery na hulajnodze", czyli lotne patrole Rowerowego Szczecina oraz Idee przez miasto, częstujące szczecinian poradnikami dobrych zachowań: broszurami i informatorami dotyczącymi savoir-vivre na hulajnodze.

Natomiast na piątek (18 września) został zaplanowany jako Park(ing) Day na Starym Mieście. Od godz. 16 do 22 parking przy ul. Osiek zostanie przearanżowany w miejsce rekreacji: roślinami, leżakami i innymi siedziskami. Aby - wzorem wielu innych miast - na ten jeden dzień stać się swoistym parkiem: przyjaznym ludziom i ich aktywnościom, a nie samochodom.

W sobotę (19 września) nadejdzie czas na "Hulaj Dusza #3: Kółka w ruch!", czyli zabawy i paradę na hulajnogach.

- Zapraszamy do wspólnej zabawy! O godz. 15 zbierzemy się z hulajnogami pod nogami na ul. Rayskiego, na odcinku pomiędzy placami: Grunwaldzkim i Zamenhofa. Gdzie też będzie trwało Święto Śródmieścia. Wspólnie zmienimy tę ulicę w miejsce miejskich zabaw na kółkach. Następnie, czyli około godz. 15.30, rozpoczniemy paradę hulajnóg, która poprzez śródmiejskie ulice - Monte Cassino, Piłsudskiego, Mazurską, Kaszubską, Bałuki, al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską - powróci na ul. Rayskiego. Gdzie już będzie czekać ekipa quic-app.eu, która wraz z nami zorganizuje zabawy oraz lekcje jazdy - program wydarzenia przedstawiają organizatorzy z Idee przez miasto. - Po godz. 16 uroczyście ogłosimy wyniki konkursu „Kto jeździ na hulajnodze?”, a zwycięzcom tejże zabawy przekażemy nagrody.

Na niedzielę (20 września) szczeciński ETZT przeniesie się na ulice... Berlina. Niestety, już są zajęte wszystkie miejsca na liście uczestników tego studyjnego wyjazdu, poświęconego infrastrukturze rowerowej oraz funkcjonowaniu transportu rowerowego i pieszej komunikacji. Niezależnie od niego: jak przez cały weekend, tak i w niedzielę będą kontynuowane lotne patrole cyklu "Hulaj Dusza #2: Dobre maniery na hulajnodze". Trwać też będzie akcja uliczna ph. "Przejścia nie ma" - kolorowe oznaczenia poziome w 10 punktach miasta będą wskazywały, że właśnie tam - ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo pieszych - powinny się pojawić "zebry". ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: W Szczecinie to będzie weekend z Europejskim Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego tegorocznym tematem przewodnim jest hulajnoga.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie