Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Wątpliwe ozdoby przed dworcem

Data publikacji: 2018-08-06 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wątpliwe ozdoby przed dworcem
 

Schludny budynek dworca kolejowego kontrastuje z przykrym widokiem, jaki zastaje podróżny wychodzący z jego środka. Ujrzy bowiem na wpół uschnięte drzewka magnolii. 

Naprzeciwko wejścia głównego, znajdują się dwa przystanki tramwajowe. Przy jednym z nich, od strony ul. Kolumba jest wąski pas zieleni. Na nim kilka lat temu zasadzono magnolie. Postawiono obok tabliczkę informacyjną, że pojawiły się one w ramach projektu  „Szczecińskie magnolie", realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych, który ma także zaangażować mieszkańców w tworzenie skwerów i terenów zielonych w obszarze zurbanizowanym. Istotne jest to, że magnolie w mieście mają swoją  długą historię, a pojawiły się już w nim już w końcu XIX w.

Tymczasem magnolia, zwłaszcza we wczesnym etapie,  wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska i jednocześnie osłoniętego przed wiatrem, którego akurat nie brakuje na tym przystanku. Ostatnio też nie brakowało doskwierających upałów. Mimo że o nie dbano - nawożono i podlewano - drzewka zmizerniały i w większości uschły. Niektóre wypuszczają dzikie odrosty u podstawy. ZUK deklaruje, że na jesieni mają być nowe nasadzenia.

Jednak czy do tego czasu kikuty będą straszyć podróżnych ?

Tekst i fot. (dk)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ręce opadają
2018-08-06 23:22:27
Serio? Uschnięte drzewka to największa bolączką i wstyd dotyczące przestrzeni przed wyjściami z dworca? Obskurne zrujnowane torowisko, obciachowa wiata, tandetny napis na budzie po drugiej stronie rzeki, to się redakcji w oczy nie rzuca? A wyjście po przeciwnej stronie, na ulicę brudną i nudną, "godną" przysłowiowego prowincjonalnego Dziurowa, to można przeoczyć? Tym turysta może się zachwycać? Zgadzam się, że w tym mieście gospodarność, pojęta również jako dbałość o nowe nasadzenia, to pojęcie magistratowi i spółkom nieznane, to w sumie jeden z miejskich symboli tumiwisizmu, ale proszę o artykuły bardziej spostrzegawcze, przytomne.
Sara
2018-08-06 18:26:05
Bylo juz o tym. Do pustych glow nie trafilo?
"Natura sama sobie poradzi"...
2018-08-06 18:16:57
Tak! Będą straszyć, bo ekologiści nie pozwalają usuwać drzew dopóki nie uschną i same nie runą. Szczególnie zasłużona w tym robieniu wody źródlanej z mózgu jest pewna redaktorka pewnego szczecińskiego dziennika (ukazującego się od 1945)...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA