piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki

Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki [GALERIA]

Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki
Data publikacji: 2020-05-26 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-27 11:59
Wywietleń: 1761 456772

Urządzenie na nowo skrzyżowania ulic Północnej, Wapiennej i Fińskiej oraz budowa w tamtym rejonie zbiornika retencyjnego na strumieniu Warszewiec to zakres prac, jakie maja być wykonane w ramach pierwszego etapu zadania związanego z będącą wciąż w planach o większym zakresie drogową przebudową także łączącej się dalej z ul. Północną i biegnącej aż do Osowa ul. Andersena. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej części inwestycji. Wykonawców będzie dwóch, bo do zrealizowania są dwa odrębne zadania, choć zlecane w trybie tego samego zamówienia.

Ulica Wapienna, od skrzyżowania z ulicami Duńską i Szczecińską, jest wąska z bardzo wąskim pasem chodnika tylko po jednej stronie. I biegnie wielkim łukiem między zabudową mieszkaniową.

Ograniczona widoczność, brak chodników

W obniżeniu na wysokości, gdzie przez okoliczne tereny przepływa strumień Warszewiec, łączy się z ulicami Północną (ta ma w tym miejscu dwie odnogi w kierunku ul. Andersena w jako takim stanie z asfaltem, a w przeciwnym kierunku pod górkę do ul. Norweskiej w rejon zabudowy willowej jest jednym wielkim wyboistym duktem, wyłożonym miejscowo rozpadającymi się płytami betonowymi i przesypanych prowizorycznie budowlanym gruzem) oraz ul. Fińską, która z kolei przypomina śródleśną przecinkę z pasem ubitej ziemi. To jednocześnie od lat wąskie gardło drogowe z niebezpiecznym zakrętem pod kątem 90 stopni. To powoduje, że przy jego pokonywaniu samochodem widoczność ograniczona jest praktycznie do zera. Nadjeżdżający z przeciwnych kierunków kierowcy nie widzą swoich pojazdów. Na samym łuku jezdni nad strumieniem pas asfaltu z jezdnią jest tak wąski, że nawet dwa auta osobowe jednocześnie nie są w stanie się wyminąć na tym łuku. Trzeba nie tylko zwolnić, a nierzadko się zatrzymać, by móc następnie przejechać. To jednocześnie rewir niebezpieczny dla pieszych, bo nie ma tam chodników, a pobocza po obu stronach jezdni, którymi można tam przemknąć, jeszcze węższe.

Przebudowa skrzyżowania

W ramach I części inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Północnej i Wapiennej z odcinkiem dochodzącej do nich ul. Fińskiej. Prace obejmą budowę nowych jezdni, chodników, przebudowę infrastruktury podziemnej i naziemnej (sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej), budowę oświetlenia ulicznego. Na zrealizowanie tych prac wykonawca będzie miał do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do tego zadania wybrana została MUSING BUD Sp. z o. o.Sp. K., która złożyła ofertę z kwotą 4 570 788,30 zł brutto.

Natomiast II część tej inwestycji obejmie budowę zbiornika retencyjnego na cieku Warszewiec oraz remont w obszarze samego strumienia. Na te prace wybrany wykonawca, a jest nim firma Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski, dostanie 16 miesięcy, licząc od dnia podpisania z nim umowy. Zgodnie ze złożoną ofertą ich koszt wyniesie 3 540 560,38 zł zł brutto. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki Wąskie gardło na Warszewie wreszcie do przeróbki

Komentarze

nicki
Przecież osiedla pobudowali developerzy. Trzeba było nie kupować tam mieszkań skoro nie zbudowali drogi dojazdowej, a nie pluć na miasto teraz, że do domu dojechać nie można. Prawdziwa polska mentalność, kupić po taniości, nie sprawdzić szczegółowo co się kupuje, a potem mieć pretensje do wszystkich wokół.
2020-05-27 10:42:56
Andersena
momentami jest tam ciasno że nie wiem jak zbudują drogę , na tym łuku trwa budowa obiektu.
2020-05-27 09:32:23
obudzili się po 10 latach
całe nowe Warszewo to niedoróbka projektowa, a ta wąska droga dojazdowa - kiedyś tylko do ogródków - to przykład bezmyślności urzędu miasta i jego naczelnika włącznie.
2020-05-26 22:29:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie