Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Warianty zmian w polickich szkołach

Data publikacji: 2016-12-08 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Warianty zmian w polickich szkołach
 

Władze gminy Police przedstawiły w czwartek wieczorem projekty organizacji szkół w związku z planowaną reformą oświaty. W spotkaniu uczestniczyli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych. Gmina rozważa dwa warianty zmian. Czasu jednak ma niewiele, bo za dwa miesiące gotowe muszą być statuty nowych placówek.

Wariant pierwszy zakłada: po pierwsze - przekształcenie szkół podstawowych sześcioletnich w ośmioklasowe (SP 1, SP 2, SP3, SP 8, SP Niekłończyca, SP Tanowo, SP Pilchowo); po drugie - przekształcenie Zespołu Szkół w Jasienicy i Zespołu Szkół w Trzebieży w ośmioklasowe szkoły podstawowe; po trzecie - utworzenie w budynkach G1, G2, G3 nowych ośmioklasowych szkół podstawowych (to wymagałoby zmiany obwodów).

Naczelnik Wydziału Oświaty, Witold Stefański, przyznał jednak, że bardziej się przychyla do wariantu drugiego.

A ten zakłada: przekształcenie SP w Tanowie, SP w Pilchowie, SP w Niekłończycy i Zespołów Szkół w Jasienicy i w Trzebieży w ośmioklasowe szkoły podstawowe; połączenie Gimnazjum nr 1 (byłyby w nim kl. VII-VIII) ze Szkołą Podstawową nr 8 (kl. I-VI); utworzenie w budynku Gimnazjum nr 2 Szkoły Podstawowej nr 5 z klasami VII-VIII oraz przekształcenie SP1, SP 2, SP 3 w filie SP 5 z klasami I-VI; utworzenie w budynku Gimnazjum nr 3 Szkoły Mistrzostwa Sportowego (przekazanie budynku i zadania do powiatu) lub szkoły podstawowej z klasami sportowymi (pozostaje w gminie).

Więcej o projektach i uwagach rodziców w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim".

Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA