Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Walka z Covidem jeszcze nie została wygrana. 225 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich szpitali

Data publikacji: 2021-10-12 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-13 18:48
Walka z Covidem jeszcze nie została wygrana. 225 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich szpitali
Prezes WFOŚiGW Marek Subocz: "Covid niestety wciąż z nami jest".  Fot. Dariusz Gorajski  

Do dziewięciu zachodniopomorskich szpitali trafi 225 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Medyków dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podpisanie stosownych umów w Urzędzie Wojewódzkim było kolejną okazją do zaapelowania do mieszkańców naszego regionu, aby się zaszczepili. 

- Środki do szpitali w województwie zachodniopomorskim przekazujemy drugi raz - powiedział Marek Subocz, prezes WFOŚiGW. - Pierwszy raz zrobiliśmy to w ubiegłym roku. Te środki są przeznaczona na zagospodarowanie odpadów, maseczek i kombinezonów ochronnych, z których lekarze, ratownicy i personel medyczny korzystają podczas walki z Covidem - 19. Covid niestety wciąż z nami jest. Mamy czwartą falę. Dlatego te środki na utylizacje są potrzebne. Zutylizowanych zostanie 28 ton odpadów.

Zakażonych przybywa, mniej chorych w szpitalach

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zauważył, że znowu znaleźliśmy się w trudnej sytuacji - ponieważ liczba zakażonych koronawirusem systematycznie rośnie. Jest jednak wyraźna różnica w porównaniu z poprzednimi falami: o wiele mniej chorych trafia do szpitali, pod respiratory. Co jest najlepszym dowodem na to, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia. 

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki

- Ponad 53 procent dorosłych mieszkańców naszego województwa zostało zaszczepionych - poinformował Bogucki. - Cieszymy się z tego. Ale to na pewno niewystarczający poziom. Walczymy o kolejne zaszczepienia. To nie jest tak, że my tę walkę z koronawirusem już wygraliśmy. Szanowni państwo, to nie są żarty. Na razie to nie jest tak trudny moment jak w zeszłym roku, ale przecież nie chcielibyśmy wracać do tego, co było w zeszłym roku. Jedynym naszym orężem przeciwko Covidowi są szczepienia. Apeluję o to, abyśmy wszyscy się zaszczepili. 

Ochrona środowiska w służbie zdrowia

Wojewoda przypomniał, że w najgorszym momencie pandemii mniej myślano o ochronie środowiska, bo trzeba się było skupić na ratowaniu ludzkiego życia. Teraz jednak znowu mamy dobry czas, aby zadbać o ekologię. Dlatego tak ważne jest bezpieczne zutylizowanie odpadów. 

Pieniądze trafiły do szpitali w Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Świnoujściu, Koszalinie, Białogardzie, Barlinku oraz do szczecińskiego szpitala wojskowego w Szczecinie. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@rerik
2021-10-13 18:44:44
Bardzo dobre pytanie. Mogę Ci na nie odpowiedzieć, jako ze bliska mi osoba "zmarła na covid", przez co miałem wgląd w kartę leczenia szpitalnego. Niestety, jest tak jak piszesz. Przez 3 tygodnie pobytu w szpitalu nie otrzymała żadnego sensownego leczenia. Na liście podanych leków było tylko kilka pozycji, głównie antybiotyków do leczenia zapalenia płuc. I tak jak piszesz, jak się stan pogorszył, to tylko ją uśpili i podłączyli do respiratora, z czego już się nie wybudziła. To jest ludobójstwo!
rerik
2021-10-13 15:16:52
Kilkukrotnie próbowałem się dowiedzieć jak przebiega procedura leczenia ciężko chorych na kowida ? Czy w ogóle istnieje takowa ? Czy chorym podaje się jakiekolwiek leki ? Czy jedynie jak ich stan jest bardzo zły, to usypia się ich i podłącza do respiratora i albo wyżyje albo nie? Dookoła samo straszenie liczbą zachorzałych i namolne stręczenie preparatu experymentalnego. O leczeniu nigdzie ani słowa ...
haha
2021-10-13 10:53:58
Nie kpij Bogucki, 225 tyś złotych to glonojady Glapińskiego wydają na waciki.
daro
2021-10-13 08:20:47
Gdzie są podwyżki dla medyków? Nic nie robicie w tym pisie.
STETTIN
2021-10-13 00:28:16
DEFRAUDACJA PIENIĘDZY !!!!!!!! ZGROZA !!!! MORAWIECKI JUŻ POWIEDZIAŁ , ŻE WALKA Z WIRUSEM JEST WYGRANA A ON NIE POTRAFI KŁAMAĆ !!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ