Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Walka o polskość firm

Data publikacji: 06 czerwca 2024 r. 14:37
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2024 r. 14:11
Walka o polskość firm
Marcin Sowiński - Sprzeciw konfederatów. Fot. Ryszard Pakieser  

Jedno wielkie i stanowcze „nie” pobrzmiewało podczas czwartkowej konferencji prasowej Marcina Sowińskiego – kandydata do Europarlamentu z listy wystawionej przez KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Konferencję nie bez przyczyny zwołano przed Urzędem Wojewódzkim, bowiem, jak zaznaczył to w swoim wystąpieniu Marcin Sowiński, sprawa dotyczy żywotnych interesów kraju. A decyzje zapadają nie tylko na szczeblu centralnym w Warszawie, lecz także tutaj, w Urzędzie Wojewódzkim przy Wałach Chrobrego.  

- To, co obserwujemy w naszym regionie, to bardzo poważne narażenie bezpieczeństwa narodowego Polski i Polaków – stwierdził kandydat na europosła – Obserwujemy przechodzenie w obce ręce takich firm jak np. spichlerze czy Bulk Cargo. Nie ma jeszcze finalizacji, ale to budzi naszą czujność.

Lider lokalnych struktur Konfederacji Korony Polskiej wspomniał o działaniach samorządu Świnoujścia, mających na celu wstrzymanie planowanych prac związanych z budową terminala kontenerowego w Świnoujściu. Jego budowę przewidziano na lata 2027-2029.

- Wojewoda, zresztą z koalicyjnej Trzeciej Drogi, wydał decyzję zezwalającą na rozpoczęcie inwestycji rozbudowy portu kontenerowego w Świnoujściu. A pani prezydent Świnoujścia praktycznie zablokowała podjęcie tych prac. A przecież rozbudowa jest strategicznym pomysłem dla Polski – powiedział Marcin Sowiński. – Tymczasem w Niemczech stawiają na rozbudowę portów Rostock i Hamburg. Kraj posiadający taki port pobiera niemałe cła. Więc w Polskim interesie jest, aby ten port był szybko budowan.

Dalsza część konferencji poświęcona była wyszczególnianiu różnego rodzaju przejęć firm przez niepolski kapitał, co wg konfederatów prowadzi nie tylko do strat finansowych, ale także do utraty bezpieczeństwa. - Konfederacja Wolność i Niepodległość mocno się sprzeciwia i mówi stanowcze „nie!” dla tego typu działań destrukcyjnych, które nie są w polskim interesie! – zakończył Marcin Sowiński.  ©℗

 Krzysztof ŻURAWSKI     

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2024-06-07 19:54:24
Pan Sowiński jeszcze nie napisał żadnej rezolucji przeciwko Polsce , a już na pewno nie głosował takich rezolucji . Te pozostałe tuzy z lewizny jak najbardziej . Kasa , którą niby Tusk załatwił , to co z nią się stało ? Tak w trzy miesiące rozprowadzili nie wiadomo na co , bo już w budżecie brakuje , a jeszcze nic nie zaczęli budować . Tusk jak ten góral po weselu : Ja sie wahom ! Na 14 emerytury już za mało. Nauczyciele chyba także nie dostali po 1500 podwyżki ! No to jak , dalej będą przeciw ?
@@FIGO
2024-06-07 19:24:51
Tak, czerwony mędrzec z Hajnówki, to dopiero persona zainteresowana Szczecinem. Albo niepijący (?) alkoholik,który zwiedził za korytem wszystkie partie... tak, Sowiński nie dorasta im do pięt.
@FIGO
2024-06-07 18:52:54
A co obchodzą tego alternatywnego lekarza nasze szczecińskie sprawy, jak on z Pucic? Może myśli, że odpowiednio 'wyleczy' UE jakimś stosowanym przez niego biorezonansem czy innymi cudami. Wyleczyć nie wyleczy, ale swoje zarobi. Naiwni zawsze się znajdą.
?
2024-06-07 17:42:44
Myślicie ,że ... odpuścili Stetin? Mają tu swoja Platformę odbicia.
FIGO
2024-06-07 16:55:26
Pan Marcin Sowiński jest przykładem lokalnego patrioty ! Tylko ON w tej chwili zabiega o Nasze szczecińskie sprawy . Cicho u Krzystka ( choć , to nie jego sprawa ), Wojewoda szuka napisów na Godle Heraldycznym i pewnie trzęsie dupą ze strachu , bo ktoś tutaj na łamach KS podał informację o relokacji uchodźców , rzekomo ukrywanych przed okiem publiczności do wyborów ! Musi być już bardzo trudno w Niemczech , zwłaszcza po powodziach , że Niemcy odsyłają swoich gości przed ustalonym czasem !
KONFEDERACJA
2024-06-07 16:54:26
Macie mój głos!
Walcz
2024-06-07 15:42:08
Walcz Marcin walcz! O Polskę o Szczecin i nasze powodzenie. Nie ulegaj hejterom z lewicy
Radek
2024-06-07 15:38:43
A co to za komuch, że chce decydować o własności prywatnej firmy
rerik
2024-06-07 15:12:34
Chyba szykuje się poważny przełom. Nie tylko publikują materiały Konfy ale nawet nie zawiera on wstępnego pogardzania i szufladkowania jako faszoli, oszołomów itd, itp. Nareszcie głosy z tej strony wyszły ze strefy nakazanego zamilczania. Bo jak wiadomo, demokracja demokracją, ale ktoś tym musi sterować. A dziennikarze nakazów od starszych i mądrzejszych, słuchać.
Nie jestem
2024-06-07 14:37:50
z Waszej bajki , ale rośnijcie w siłę , aby wyborcy mieli wreszcie na kogo postawić ! Ja się z Wami nawet mocno zgadzam , a nie głosuję bo jesteście jeszcze za słabi . Może wykreują się kolejni silni liderzy i szansa na Waszą siłę sprawczą przekona wyborców , aby Wam zaufać! PIS Was młotkował , ale kogo nie młotkowali sądząc, że wygrają w cuglach nie szukali z nikim koalicji . Oni mają potężną siłę sprawczą i realizują swoje obietnice ! Są wiarygodni , że nawet tuskowe kłamstwa ich nie powalą !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA