czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Walczą o życie i zdrowie Piotrusia

Walczą o życie i zdrowie Piotrusia

Walczą o życie i zdrowie Piotrusia
Data publikacji: 2016-02-12 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:18
Wywietleń: 1115 117839

Historia niespełna rocznego Piotrusia Wróbla z miejscowości Żórawie pod Gryfinem poruszyła wiele serc. Od kilku miesięcy chłopiec zmaga się z nowotworem złośliwym obojga oczu – siatkówczakiem. Do pomocy zgłaszają się mieszkańcy Gryfina i nie tylko. Chcą zrobić cokolwiek. By Piotruś żył. By widział. 

„Urodziłem się, by dać szczęście”

O rozpaczy, jak ogarnęła rodziców Piotrusia, gdy dowiedzieli się o chorobie syna, świadczyć może wpis na stronie fundacji „Rycerze i księżniczki”, której chłopiec jest podopiecznym. Rodzice przedstawiają historię choroby Piotrusia tak, jakby to ich syn opowiadał.

„Urodziłem się, by dać rodzicom szczęście” – zaczyna „swoją” opowieść Piotr Wróbel. A później ten fragment, który ściska za gardło. Moment, kiedy diagnoza lekarska ścina z nóg. Że ich synek ma raka. To nowotwór złośliwy – siatkówczak. I że guzy są w obojgu oczkach. „Nastała cisza… Cisza przeszywająca tak boleśnie uszy, że kapiące na podłogę mamine łzy, brzmiały jak upadające kamienie.”

Od października ub.r. co trzy tygodnie chłopiec jeździ z rodzicami do Warszawy, gdzie w Centrum Zdrowia Dziecka poddawany jest chemioterapii. Nadzieją jest jest zagraniczna terapia. Jest ona jednak bardzo droga. ©℗


Tekst i fot. Maria Piznal   

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 12 lutego 2016 roku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”