wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Walczą o życie i zdrowie Piotrusia

Walczą o życie i zdrowie Piotrusia

Walczą o życie i zdrowie Piotrusia
Data publikacji: 2016-02-12 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1578 117839

Historia niespełna rocznego Piotrusia Wróbla z miejscowości Żórawie pod Gryfinem poruszyła wiele serc. Od kilku miesięcy chłopiec zmaga się z nowotworem złośliwym obojga oczu – siatkówczakiem. Do pomocy zgłaszają się mieszkańcy Gryfina i nie tylko. Chcą zrobić cokolwiek. By Piotruś żył. By widział. 

„Urodziłem się, by dać szczęście”

O rozpaczy, jak ogarnęła rodziców Piotrusia, gdy dowiedzieli się o chorobie syna, świadczyć może wpis na stronie fundacji „Rycerze i księżniczki”, której chłopiec jest podopiecznym. Rodzice przedstawiają historię choroby Piotrusia tak, jakby to ich syn opowiadał.

„Urodziłem się, by dać rodzicom szczęście” – zaczyna „swoją” opowieść Piotr Wróbel. A później ten fragment, który ściska za gardło. Moment, kiedy diagnoza lekarska ścina z nóg. Że ich synek ma raka. To nowotwór złośliwy – siatkówczak. I że guzy są w obojgu oczkach. „Nastała cisza… Cisza przeszywająca tak boleśnie uszy, że kapiące na podłogę mamine łzy, brzmiały jak upadające kamienie.”

Od października ub.r. co trzy tygodnie chłopiec jeździ z rodzicami do Warszawy, gdzie w Centrum Zdrowia Dziecka poddawany jest chemioterapii. Nadzieją jest jest zagraniczna terapia. Jest ona jednak bardzo droga. ©℗


Tekst i fot. Maria Piznal   

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 12 lutego 2016 roku

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie