sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki

Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki

Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki
Data publikacji: 2017-08-21 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 1376 289184

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Wielu z nas chce wykorzystać ten czas wyjeżdżając poza miasto. To okres szczególnie wytężonej pracy dla szczecińskiej drogówki. Wiąże się z tym oczywiście wzmożony ruch na trasach prowadzących do miejsc letniego wypoczynku, a co za tym idzie zwiększona ilość patroli w tym rejonie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym od dnia 23 czerwca rozpoczęli działania „ Bezpieczne Wakacje 2017”. W ramach tych działań szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz oczywiście trzeźwość kierujących. Przede wszystkim kontrolują jednak prędkość kierujących, w celu skłonienia ich do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach. Oczywiście nie inaczej było podczas tego weekendu. Niestety nie każdy z kierujących zastosował się do obowiązujących przepisów. W sobotę (19.08), w godzinach porannych, na ul. Struga został zatrzymany kierowca samochodu osob. m-ki Hyundai, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 126 km/h. W związku z tym, że przekroczył prędkość o 56 km/h , policjanci podczas kontroli zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. Kierowca musi liczyć się z tym, że przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądzie „za kółko”. Tylko w samą sobotę funkcjonariusze nałożyli ponad 80 mandatów karnych, za wykroczenia mające istotny wpływ na bezpieczeństwo.

Policjanci szczecińskiej drogówki „wzięli pod lupę” również rowerzystów. Sprawdzali nie tylko stan trzeźwości ale i obowiązkowe wyposażeni roweru. Dla każdego rowerzysty, który „pomyślnie” przeszedł kontrolę czekała niespodzianka. Taki kierujący otrzymywał gadżety , które umieszczone na rowerze dodatkowo pozwalają podnieść poziom bezpieczeństwa.

Ł.T

Fot. KMP Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie