piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki

Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki

Wakacyjny weekend „pod okiem” drogówki
Data publikacji: 2017-08-21 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 1466 289184

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Wielu z nas chce wykorzystać ten czas wyjeżdżając poza miasto. To okres szczególnie wytężonej pracy dla szczecińskiej drogówki. Wiąże się z tym oczywiście wzmożony ruch na trasach prowadzących do miejsc letniego wypoczynku, a co za tym idzie zwiększona ilość patroli w tym rejonie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym od dnia 23 czerwca rozpoczęli działania „ Bezpieczne Wakacje 2017”. W ramach tych działań szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz oczywiście trzeźwość kierujących. Przede wszystkim kontrolują jednak prędkość kierujących, w celu skłonienia ich do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach. Oczywiście nie inaczej było podczas tego weekendu. Niestety nie każdy z kierujących zastosował się do obowiązujących przepisów. W sobotę (19.08), w godzinach porannych, na ul. Struga został zatrzymany kierowca samochodu osob. m-ki Hyundai, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 126 km/h. W związku z tym, że przekroczył prędkość o 56 km/h , policjanci podczas kontroli zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. Kierowca musi liczyć się z tym, że przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądzie „za kółko”. Tylko w samą sobotę funkcjonariusze nałożyli ponad 80 mandatów karnych, za wykroczenia mające istotny wpływ na bezpieczeństwo.

Policjanci szczecińskiej drogówki „wzięli pod lupę” również rowerzystów. Sprawdzali nie tylko stan trzeźwości ale i obowiązkowe wyposażeni roweru. Dla każdego rowerzysty, który „pomyślnie” przeszedł kontrolę czekała niespodzianka. Taki kierujący otrzymywał gadżety , które umieszczone na rowerze dodatkowo pozwalają podnieść poziom bezpieczeństwa.

Ł.T

Fot. KMP Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie