wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczny początek wakacji

Bezpieczny początek wakacji

Bezpieczny początek wakacji
Data publikacji: 2017-06-25 18:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 850 272235

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy wsparciu policjantów Oddziału Prewencji Policji, podczas pierwszego weekendu wakacji w dniach 23-24 czerwca, w godzinach nocnych przeprowadzili działania porządkowe na terenie Szczecina. Głównym celem nocnych działań, było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom Szczecina podczas pierwszego wakacyjnego weekendu.

– Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów pubów, klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali oraz sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol, zażywające narkotyki i zakłócające spokój mieszkańcom. Szczególną uwagę zwracano także na miejsca, gdzie mogą przebywać i grupować się osoby nieletnie – poinformował asp. sztab. Piotr Sudoł.

W wyniku przeprowadzonych działań biorący w nich udział funkcjonariusze wylegitymowali 195 osób, przeprowadzili 93 interwencje. W trakcie działań ujawnili 70 sprawców wykroczeń, 61 z nich ukarali mandatami karnymi, 9 pouczyli. Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze zatrzymali też pięć osób posiadających przy sobie środki odurzające, pięciu sprawców bójki, jednego kierującego po użyciu środka odurzającego oraz trzy osoby poszukiwane do ustalenia miejsca pobytu.

* * *

Także policjanci z drogówki w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym od 23 czerwca rozpoczęli działania „Bezpieczne Wakacje 2017”. Szczególną uwagę będą zwracać na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz oczywiście trzeźwość kierujących. Prowadzony będzie także pomiar prędkości w celu skłonienia kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach.

Policjanci szczecińskiej drogówki od sobotnich godzin porannych nadzorowali ruch na węźle Kijewo w kierunku miejscowości letniskowych. Widoczne było zwiększone natężenie ruchu na drodze do Świnoujścia, ale ruch odbywał się płynnie. Każdy zatrzymany kierujący otrzymywał od funkcjonariuszy mapkę z trasami alternatywnymi prowadzącymi nad morze. Na odwrocie mapki umieszczone są dodatkowe porady i wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy.

(p)

Fot. policja

Komentarze

Kontrol
Do którego pubu prowadzi trasa na zdjęciu?
2017-06-26 07:09:53
Marian
Fajnie by bylo jak by takie akcje byly czesciej :)
2017-06-26 02:19:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy