Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wacinkiewicz za Mynca (akt. 1)

Data publikacji: 2017-02-21 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wacinkiewicz za Mynca
 

Daniel Wacinkiewicz został nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Będzie odpowiadał za rozwój miasta i relacje z mieszkańcami. Wacinkiewicz zastąpi Piotra Mynca, który zostaje doradcą prezydenta ds. polityki przestrzennej.  Zmiany są także w składzie doradców oraz strukturze organizacyjnej UM. Zaczną obowiązywać od 1 marca br. 

- Urząd cały czas się zmienia, dostosowujemy się do nowych czasów  – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Chcemy jeszcze bardziej wyjść do mieszkańców, zwiększyć ich zaangażowanie i udział w rozwoju miasta stąd chyba jedno z nielicznych takich stanowisk w Polsce – zastępca prezydenta ds. rozwoju i relacji z mieszkańcami.

Jednym z głównych zadań Daniela Wacinkiewicza będzie opracowanie i wdrożenie nowej formuły budżetu partycypacyjnego (w tym Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego). 

- Prof. Daniel Wacinkiewicz jest specjalistą od nowoczesnego samorządu, habilitował się w 2016 pisząc o zaspokajaniu potrzeb wspólnot samorządowych, jest praktykiem, współpracujemy ze sobą od dawna - mówił Piotr Krzystek -  Do jego zadań będzie należało integrowanie działań w poszczególnych pionach, wymiana informacji i budowanie relacji z  mieszkańcami - podsumował prezydent.

- Miasto to  przede wszystkim mieszkańcy, ale także wspólna przestrzeń - jeśli myśli się o rozwoju, trzeba wypracowywać go w dialogu, integrując wiele procesów -  tak patrzę na  moja rolę w kolegium prezydenckim - mówi Daniel Wacinkiewicz. 

Zmiany zaszły także w gronie doradców. Wejście do tego składu byłego już zastępcy Piotra Mynca, wynika z faktu, że prezydent priorytetowo traktuje sprawy przestrzenne, szczególnie aktualizację studium oraz konkurs na Łasztownię - doradzaniem prezydentowi Krzystkowi m.in. w tych sprawach ma się zająć właśnie Piotr Mync.

Z grona doradców odchodzi z kolei Leszek Siwecki, który zajmował się m.in. sprawami współpracy ze środowiskiem sportowym. Będzie on pracował w Żegludze Szczecińskiej i odpowiadał za sprawy sponsoringowe w związku z finałem ragat TTSR 2017.

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jonatan
2017-02-22 18:07:42
"- Prof. Daniel Wacinkiewicz jest specjalistą od nowoczesnego samorządu, habilitował się w 2016 pisząc o zaspokajaniu potrzeb wspólnot samorządowych, jest praktykiem, współpracujemy ze sobą od dawna - mówił Piotr Krzystek " Patrząc na dokonania obecnego prezydenta Krzystka, ta wypowiedź o współpracy jest raczej anty reklamą nowego zastępcy.
hah
2017-02-21 17:49:24
Muminek ma łeb, nie ma co.
Jan
2017-02-21 17:13:24
Prezydent miasta Piotr Krzystek jest klasycznym przykladem hipokryty. Po pierwszej kadencji powinien wyladowac na bruku.
Czyszczenie rowa
2017-02-21 14:27:04
Czyżby Krzystek zaczyna mocniej czyścić rowa PISiorom aby te pozwoliły mu kandydować na kolejną kadencję Preza Szcz.
Seans Spirytystyczny
2017-02-21 14:17:20
Relacje z bezdomnymi mieszkańcami to priorytet z którym musi się teraz zmierzyć utytułowany habilitant specjalizujący się w zaspokajaniu potrzeb tych co już dużo mają.. Teraz kolej na tych co nic nie mają, poza wpisem w dowodzie osobistym opiewającym na zamieszkanie w Szczecinie. Osoba habilitowana zdaje sobie sprawę, że nie można tego faktu zbyć pogardliwym milczeniem. Rozpocząłbym od sporządzenia listy organizacji fundacji, stowarzyszeń, wydziałów instytucji miejskich i państwowych, które zawodowo czyli odpłatnie zajmują się "tematem". Jeżeli ktoś z osób tam pracujących uważa, że takich (bezdomnych mieszkańców Miasta Szczecina) nie ma wśród żyjących, to zapraszam na seans spirytystyczny na Dworzec PKP-Szczecin Główny w godzinach 24:00 do 3:00.
ZOO
2017-02-21 12:42:22
To prawie jak w ZOO ... te same małpki, lwy, tygrysy tylko klatki czasami zmieniają ... dla pozoru zmian. A koryta te same ...
NSA1214
2017-02-21 12:01:52
Brawo Panie Profesorze! Nie ma lepszej osoby na to stanowisko. Pozdrowienia od byłego seminarzysty. Życzę Panu wielu sukcesów.
Sz-n
2017-02-21 11:32:48
Krąg kandydatów na wysokie miejskie stanowiska w Szczecinie jest od dawna mocno ograniczony. Można powiedzieć, że jest jak u celebrytów - każdy z każdym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA