Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Zdrojach nie ma interny

Data publikacji: 01 marca 2017 r. 19:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:30
W Zdrojach nie ma interny
- Teraz pacjenci internistyczni powinni się zgłaszać do szpitala w Zdunowie - tłumaczy wicemarszałek Anna Mieczkowska. Fot. Ryszard PAKIESER  

W szpitalu w szczecińskich Zdrojach brakuje lekarzy internistów. Z tego powodu oddział Chorób Wewnętrznych został zamknięty. Na razie zaprzestano leczenia na dwa miesiące: od 1 marca do 30 kwietnia.

Z wnioskiem o czasowe zamknięcie interny zwrócił się do wojewody Paweł Gonerko, zastępca dyrektora ds. lecznictwa opieki nad matką i dzieckiem oraz szpitala ogólnego „Zdroje". Wniosek został przez wicewojewodę Marka Subocza zaaprobowany. Oddział zamknięto.

- Pacjenci internistyczni powinni się zgłaszać do szpitala w Zdunowie - tłumaczy wicemarszałek Anna Mieczkowska. - W szpitalu w Zdrojach będzie, tak jak dotychczas, funkcjonowała pomoc świąteczna, weekendowa i nocna.

Nadal też w „Zdrojach" prowadzone są konsultacje internistyczne dla pacjentów przyjmowanych w ramach izby przyjęć. Wykonywane są również badania, w tym laboratoryjne i diagnostyki obrazkowej.

Oficjalnie mówi się, że oddział wewnętrzny został zamknięty jedynie czasowo, na dwa miesiące. Czy jednak przez ten czas uda się zwerbować do Zdrojów lekarzy tej specjalizacji skoro wcześniej było to niemożliwe?

W szpitalu w Zdunowie, do którego mają trafić pacjenci ze Zdrojów, na oddziale internistycznym jest na razie 35 łóżek. Najprawdopodobniej to za mało. Jak się dowiedzieliśmy, trzeba będzie w szybkim tempie „uruchomić" dodatkowe miejsca.

W dziwny sposób zamknięcie oddziału zbiegło się ze zmianą na stanowisku dyrektora placówki. Danuta Śliwa przeszła na emeryturę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora obowiązki kierowania jednostką przejął dotychczasowy zastępca Łukasz Tyszler.

(lew)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2017-03-09 23:14:35
Dlaczego lekarze interniści nie byli zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony? Czy Państwowa Inspekcja Pracy się tym zainteresowała?
Hi, hi, hi POkrates
2017-03-02 10:54:45
Co się dzieje ?? Czy to jakieś przekleństwo wisi nad polska opieką zdrowotną??? Czy Kopacz, czy Arłukowicz czy Radziwiłł w kółko to samo! Wygląda na to, że Dorn miał rację: (pokaż lekarzu co masz w garażu). Forsy i sprzętu pompuje się coraz więcej i tylko samochody na parkingach personelu coraz lepsze, a w korytarzach coraz większy tłok i kolejki coraz dłuższe i co chwilę wiadomości o pogotowiach strajkowych i białych miasteczkach.
Dario
2017-03-02 06:08:54
Mafia lekarska, zamknela interne by ratowac trupa polityki PO jakim jest bankrut szpital w zdunowie. Pacjenci sobie pojada 15km dalej, do szpitala w zdunowie i skòra osòb zarzadzajacych bedzie uratowana. Po co bylo inwestowac w zdunowo jak nie ma lekarzy? Dla martwych dusz? Na SOR w Zdunowie pracuja lekarze bez doswiadczenia, mlodziez..male szanse na wyleczenie- pacjenci maja gorzej a lekarze i urzedy lepiej....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA