piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Zdrojach nie ma interny

W Zdrojach nie ma interny

W Zdrojach nie ma interny
Data publikacji: 2017-03-01 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Wywietleń: 3221 219496

W szpitalu w szczecińskich Zdrojach brakuje lekarzy internistów. Z tego powodu oddział Chorób Wewnętrznych został zamknięty. Na razie zaprzestano leczenia na dwa miesiące: od 1 marca do 30 kwietnia.

Z wnioskiem o czasowe zamknięcie interny zwrócił się do wojewody Paweł Gonerko, zastępca dyrektora ds. lecznictwa opieki nad matką i dzieckiem oraz szpitala ogólnego „Zdroje". Wniosek został przez wicewojewodę Marka Subocza zaaprobowany. Oddział zamknięto.

- Pacjenci internistyczni powinni się zgłaszać do szpitala w Zdunowie - tłumaczy wicemarszałek Anna Mieczkowska. - W szpitalu w Zdrojach będzie, tak jak dotychczas, funkcjonowała pomoc świąteczna, weekendowa i nocna.

Nadal też w „Zdrojach" prowadzone są konsultacje internistyczne dla pacjentów przyjmowanych w ramach izby przyjęć. Wykonywane są również badania, w tym laboratoryjne i diagnostyki obrazkowej.

Oficjalnie mówi się, że oddział wewnętrzny został zamknięty jedynie czasowo, na dwa miesiące. Czy jednak przez ten czas uda się zwerbować do Zdrojów lekarzy tej specjalizacji skoro wcześniej było to niemożliwe?

W szpitalu w Zdunowie, do którego mają trafić pacjenci ze Zdrojów, na oddziale internistycznym jest na razie 35 łóżek. Najprawdopodobniej to za mało. Jak się dowiedzieliśmy, trzeba będzie w szybkim tempie „uruchomić" dodatkowe miejsca.

W dziwny sposób zamknięcie oddziału zbiegło się ze zmianą na stanowisku dyrektora placówki. Danuta Śliwa przeszła na emeryturę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora obowiązki kierowania jednostką przejął dotychczasowy zastępca Łukasz Tyszler.

(lew)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

???
Dlaczego lekarze interniści nie byli zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony? Czy Państwowa Inspekcja Pracy się tym zainteresowała?
2017-03-09 23:14:35
Hi, hi, hi POkrates
Co się dzieje ?? Czy to jakieś przekleństwo wisi nad polska opieką zdrowotną??? Czy Kopacz, czy Arłukowicz czy Radziwiłł w kółko to samo! Wygląda na to, że Dorn miał rację: (pokaż lekarzu co masz w garażu). Forsy i sprzętu pompuje się coraz więcej i tylko samochody na parkingach personelu coraz lepsze, a w korytarzach coraz większy tłok i kolejki coraz dłuższe i co chwilę wiadomości o pogotowiach strajkowych i białych miasteczkach.
2017-03-02 10:54:45
Dario
Mafia lekarska, zamknela interne by ratowac trupa polityki PO jakim jest bankrut szpital w zdunowie. Pacjenci sobie pojada 15km dalej, do szpitala w zdunowie i skòra osòb zarzadzajacych bedzie uratowana. Po co bylo inwestowac w zdunowo jak nie ma lekarzy? Dla martwych dusz? Na SOR w Zdunowie pracuja lekarze bez doswiadczenia, mlodziez..male szanse na wyleczenie- pacjenci maja gorzej a lekarze i urzedy lepiej....
2017-03-02 06:08:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie