Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy obsługa tylko zdalna. Przez potwierdzony przypadek koronawirusa (akt. 1)

Data publikacji: 2020-03-16 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-17 10:02
W Wojewódzkim Urzędzie Pracy obsługa tylko zdalna. Przez potwierdzony przypadek koronawirusa
 

Potwierdzony w niedzielę w Szczecinie przypadek koronawirusa dotyczy pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Z tego powodu zmieniono zasady funkcjonowania tej instytucji. Na miejscu pracuje w poniedziałek tylko 6 osób. Pozostali pracownicy wykonują swoje zadania zdalnie. Klienci powinni się kontaktować z urzędem drogą elektroniczną.

Rzeczniczka marszałka (to jemu podlega WUP), uspokaja, że nie każdy, kto w ostatnich dniach był w tej instytucji, miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie. Dotyczyć to może raczej niewielkiej ich części.

- Ta pani nie pracowała w tzw. pierwszej linii obsługi interesantów - mówi Gabriela Wiatr, rzeczniczka marszałka. - Co nie oznacza, że w ogóle nie miała z żadnym z interesantów kontaktu, pracowała w pokoju, do którego jednak określona grupa interesantów mogła trafić. Ale to już jest ustalane we współpracy z sanepidem. Inspektorzy na pewno dotrą do osób, które potencjalnie mogły mieć z nią kontakt. Kobieta wcześniej nie miała żadnych objawów choroby. Poczuła się gorzej w weekend i od razu pojechała do szpitala.

W samym WUP podjęto szereg kroków profilaktycznych.

- Na miejscu jest teraz tylko sześciu pracowników, bo są sprawy, których nie można odłożyć - mówi Gabriela Wiatr. - Dyrektor na wszelki wypadek zlecił też firmie specjalistycznej dezynfekcję budynku (choć  żywotność wirusa w pomieszczeniu nie jest długotrwała). Wszystkie osoby, u których jest jakiekolwiek ryzyko zakażenia, zostaną poddane przymusowej domowej kwarantannie.

Bezpośrednia obsługa klienta w WUP została wstrzymana. Informacje o sposobach kontaktowania się z urzędnikami można znaleźć tutaj.

- Przez najbliższe dwa tygodnie większość pracowników będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie - informuje Gabriela Wiatr. - Na miejscu będzie pracować minimalna liczba osób, niezbędnych do zapewnienia ciągłości funkcjonowania jednostki. Będą to pracownicy spoza grup ryzyka, a więc w odpowiednim wieku i zdrowe. Wstrzymana będzie obsługa interesantów. Wszystkie osoby, które muszą się skontaktować z WUP, powinny to czynić za pośrednictwem poczty elektronicznej (potrzebne adresy można znaleźć na stronie WUP). Ewentualne wizyty będą się odbywać wyłącznie wtedy, gdy taką konieczność potwierdzi pracownik WUP, i będą umawiane indywidualnie. W ten sposób unikamy zgromadzenia większej liczby interesantów w budynku urzędu, ograniczając wizyty do naprawdę niezbędnych. Terminy na składanie  i rozliczanie wniosków zostaną wydłużone analogicznie do potrzeb.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2020-03-17 09:59:41
Zamknąć Urzędy na stałe- teraz widać wyraźnie zbędność wielu z nich - są niepotrzebne nie służą Narodowi służą sobie i na to zdzierają podatki.
Anna
2020-03-17 05:23:17
A co z ludźmi którzy pracują w sklepach spożywczycz i codziennie obsługują klientów od 6 rano do 22"ci co mogą pracują zdalnie w domach a inni mają się narażać i gdzie tu sens zamknąć sklepy na 2 tygodnie
Taxi
2020-03-16 19:26:20
Do taksówek tylko i wyłącznie wp maseczkach innych nie będąc !!! Co ty na to
Jerry
2020-03-16 11:21:50
A prezydent Krzystek śpi. Urząd Miejski czynny! Niejednego Dzięgę mamy w Szczecinie...
Strawberryswing
2020-03-16 10:43:31
Urząd Miasta Szczecin też powinien być zamknięty!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA