wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > W tym roku Szczecin bez Dni Morza? Może do tego dojść

W tym roku Szczecin bez Dni Morza? Może do tego dojść

W tym roku Szczecin bez Dni Morza? Może do tego dojść
Data publikacji: 2020-03-28 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 09:58
Wywietleń: 1735 449250

Jedna z głównych, corocznych szczecińskich imprez plenerowych – Dni Morza mogą się nie odbyć. Planowane są na 14 – 16 czerwca. Co roku impreza gromadzi kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców i turystów.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek poinformował jednak, że może nie dojść w tym roku do imprezy.

- Na pewno rezygnujemy z dużej sceny na Dniach Morza, o ile w ogóle Dni Morza się odbędą, i te środki przeznaczymy na występy lokalnych artystów. Jeżeli Dni Morza nie będzie, to także te środki przeznaczymy na wsparcie tych artystów. Przygotowujemy też pakiet stypendiów dla artystów niezależnych o wartości 200 tys. zł na projekty, które zrealizują dla miasta i dla mieszkańców – stwierdził Krzystek w trakcie czatu z mieszkańcami.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: na pewno w tym roku nie będzie występów na dużej scenie, ale przyszłość całych Dni Morza 2020 stoi pod znakiem zapytania.

Komentarze

Karmoleda
Dni Morza to wyrzucane pieniądze. Bezsensowna impreza
2020-03-29 16:07:33
A
Jestem Za
2020-03-29 15:56:04
Taka prawda
Dobra wymówka bo brakuje kasy w mieście.
2020-03-29 15:03:18
może szpitale...........
trzeba sprywatyzować. I tak wszyscy lekarze dorabiają , emerytów łażących po szpitalach pogonić , będzie lepiej. pisał też emeryt
2020-03-29 13:50:48
Bamber
Ja tam będe może spotkam Jarka.Albo po wyborach córka rozsypie moje prochy na wałach chrobrego.
2020-03-29 07:42:21
Mietek KOD Szczecin
Nie przeznaczajcie publicznej kasy za Dni Morza na szpitale jak tu niektórzy chcą. Wszystkie szpitale, cała służba zdrowia ma być sprywatyzowana jak chciał Tusk, Kopaczowa a teraz Kiedawa (plan PO). Wówczas, będą testy na wszelkie choroby, by była super obsługa. Leczyli się ludzie na poziomie z nie teraz całe pospólstwo trafia na izbę przyjęć.
2020-03-28 21:30:14
baaa
#beee chyba dawno nie byłeś/byłaś na Dniach Morza. To jest mit o tym alkoholu. Duż świetnych wydarzeń, koncerty, festiwal podróżniczy, festiwal filmowy, strefa dla dzieci. A przede wszystkim żaglowce i gospodarka morska. To byłaby duża strata, gdyby DM nie odbyły się. Jednak wydaje się to prawdopodobne. Decyzja o rezygnacji z dużej sceny, w obecnej sytusacji, bardzo słuszna
2020-03-28 18:46:28
@płytkie postrzeganie dni morza
A gdzie tu widzisz głębię? Głębokość adekwatna do plastikowego kubka z piwem
2020-03-28 18:46:07
@Do bee
Nie byłem, bo to nie moje klimaty. Natomiast byłem narażony na skutki uciążliwości tej "imprezy". Zarówno jako osoba mieszkająca jak i pracująca w tym mieście.
2020-03-28 18:29:23
Pan Witek
Zgadzam się z przedmówcą beee. Szczecin ma znacznie pilniejsze potrzeby. Dość prymitywnych igrzysk.
2020-03-28 18:17:33
Do bee
Nie chcesz trza było nie chodzić.. płytkie postrzeganie dni morza. Pozdrawiam ze Szczecina.
2020-03-28 17:35:24
kibic
Dni Morza -zarcie i akhol. Teraz pieniadze potrzebne sa na leki i szpitale .
2020-03-28 17:32:00
Ale jestem
Moge zrezygnowac z tego.Sa sprawy wazniejsze.
2020-03-28 17:19:59
nie wyobrażam sobie odwolania
Dni Morza to szczecińska tradycja i musi dojść do skutku
2020-03-28 17:01:08
@ beee
Szacunek.
2020-03-28 16:40:23
A czego dron wypatruje nad Jasnymi Błoniami? Dzisiaj bzykał.
.
2020-03-28 16:28:50
beee
Oby. Bezsensowna "impreza", która od dawna niczemu nie służy. Sprowadza się tylko do stłoczenia ludzi w jednym miejscu i dostarczeniu im nielimitowanej ilości alkoholu. Brak jakiejkolwiek koncepcji, jakiegokolwiek przesłania i jakiegokolwiek wydarzenia, które pozostawiłoby ślad w pamięci. Zapytani o ubiegłoroczne Dni Morza, jakie macie wspomnienia? Przychodzi coś do głowy? Tak poza paraliżem komunikacyjnym miasta, hałasem, pijanym tłumem?
2020-03-28 16:19:37
BOLO
Proponuję od razu zrezygnować i pieniądze przeznaczyć na szpitale.
2020-03-28 15:10:55
video
Skoro możemy iść na wybory to możemy bawić się na Dniach Morza. A może Jarek załatwi nam Wideokonferencje.
2020-03-28 14:51:37