piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W trosce o człowieka

W trosce o człowieka

W trosce o człowieka
Data publikacji: 2017-03-30 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:10
Wywietleń: 456 229743

W piątek (31 marca) rozpoczyna się III Tydzień Pracy Socjalnej organizowany przez Katedrę Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Hasło tej edycji: "W trosce o człowieka".

I tak w pt. o g. 10 na Wydziale Humanistycznym przy ul. Krakowskiej rozpocznie się wykład zatytułowany "Opieka nad osobami starszymi - rozwiązania polskie i skandynawskie".

Od poniedziałku większość wydarzeń rozegra się w Instytucie Pedagogiki przy ul. Ogińskiego 16/7. W programie m.in. spotkanie z uczniami szkolnych kół wolontariatu (3 IV), warsztaty z psychoterapuetką o pracy z osobami z traumą i kurs pierwszej pomocy (4 IV), uroczyste otwarcie regału książkami (5 IV) czy spotkanie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (6 IV).

(as)

Na zdjęciu: Elementem Tygodnia Pracy Socjalnej będzie kurs pierwszej pomocy.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

hmm.
Pan jest inwalidą od czasu II WŚ, więc został nim do 4 roku życia, należy współczuć, ale za czasów PO nie pisał Pan takich komentarzy.
2017-04-04 11:32:52
W kaczej RP nie ma opieki...
nie ma opieki nad starcami.Ja mam 76 lat i jestem inwalidą od czasu II WŚ.Nikt nigdy mnie nie zapytał czy potrzebuję jakiejś pomocy.Lekarze nawet cisnienia nie sprawdzają tylko pytają co zapisać... Teściową, bezwładną, musimy opiekować się sami.Lekarka pierwszej pomocy ledwie "załatwiła " dla niej szpital. Tam po kilku godzinach zapisali jej środki przeciwbólowe i wyrzucili do domu na IV piętro.Za własne pieniądze kupilismy łózko przeciwodleżynowe,rehabilitanta itp.Na dom starców u arcyDzieńgi nas nie stać.... Po co młodym zatruwać umysły durnowatymi wykładami?Praktyka jest diametralnie inna.
2017-03-31 09:07:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”