czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Świnoujściu zalało i zmroziło

W Świnoujściu zalało i zmroziło [GALERIA]

W Świnoujściu zalało i zmroziło
Data publikacji: 2017-01-05 08:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 3192 195850

Co to była za noc w Świnoujściu! Wichura i śnieg paraliżowały miasto. Woda znacznie przekroczyła stan alarmowy i zalała ulice przy wybrzeżu. W nocy przestały kursować promy Karsibory. Były też przerwy w dostawie prądu.

Przy jednym ze sklepów w pobliżu przeprawy promowej pojawiły się worki z piaskiem. Ludzie obawiali się podstopień. Stan wody w kanale podnosił się od środy rano, a o g. 21 wynosił już 638 cm, czyli przekroczył stan alarmowy o 58 centymetrów. Zalało m.in. ulicę Chrobrego, jezdnię przed kapitanatem portu, okolice Basenu Północnego, a także parking naprzeciwko PEC. Woda zakryła także plażę na lewobrzeżu i prawobrzeżu.

Na przeprawie karsiborskiej kierowcy z trudem wjeżdżali na promy. W końcu wysoki stan wody nie pozwolił już na bezpieczny załadunek pojazdów na jednostkę i promy przestały kursować do odwołania.

Według najnowszych raportów stan wody w kanale opada, ale bardzo powoli. O g. 5 rano wynosił 622 centymetry. Nadal wieje wiatr, który napycha wodę do kanału portowego.

Tekst i fot. BaT

W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło W Świnoujściu zalało i zmroziło

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie