piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.
Data publikacji: 2017-01-04 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 2044 195826

W środę w świnoujskim kanale woda przekroczyła stan alarmowy, a kapitan portu podjął decyzję o tym, żeby statki nie wychodziły z portu. W Świnoujściu woda zalewa plażę, falochron i niektóre ulice. Meteorolodzy przestrzegają przed wichurą i sztormem na Bałtyku o sile wiatru do dziewięciu w skali Beauforta.

Meteorolodzy przestrzegają przed wichurą i podają, że fale mogą osiągnąć nawet sześć metrów. Najbardziej narażone na zniszczenia są miejscowości naszego wybrzeża. Dzisiaj w kanale w Świnoujściu woda przekroczyła stan alarmowy. Zaczęło zalewać plażę i falochron zachodni. Woda pojawiła się także na niektórych ulicach w pobliżu kanału. Mocno zalało m.in. ulicę Chrobrego. Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego poinformowała „Kurier”, że ogłoszono alarm sztormowy.

- Dzieje się tak, gdy siła wiatru wyniesie powyżej dziewięciu w skali Beauforta lub przy mniejszej sile o ile stan wody przekroczy 580 cm. Kapitan portu z uwagi na trudne warunki pogodowe podjął również decyzję o zatrzymaniu wejść i wyjść z portu. Na wejściu do portu do godzin popołudniowych fala osiągnęła cztery metry wysokości - mówi „Kurierowi” Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego.

W świnoujskim kanale poziom wody wzrósł w ten sposób, że przechodnie spacerujący Wybrzeżem Władysława IV mogli przyklęknąć przy nabrzeżu i ręką dotknąć wody. W normalnej sytuacji jest niemożliwe. Po południu woda zaczęła wypływać ze slipów. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdj.: W środę w świnoujskim kanale woda przekroczyła stan alarmowy. Kapitan portu z uwagi na trudne warunki pogodowe podjął również decyzję o zatrzymaniu wejść i wyjść z portu

 

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają. Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają. Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Komentarze

UMS
"W świnoujskim kanale"? Panie redaktorze, to nie jest żaden kanał, to naturalne - chociaż obudowane nabrzeżami - ujście cieśniny Świny.
2017-01-05 08:56:50
Świnoujścianka
Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak wysoko musiałam podjeżdżać autem na prom Bielik. U nas to się dzieje....
2017-01-04 19:02:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie