środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.
Data publikacji: 2017-01-04 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 2164 195826

W środę w świnoujskim kanale woda przekroczyła stan alarmowy, a kapitan portu podjął decyzję o tym, żeby statki nie wychodziły z portu. W Świnoujściu woda zalewa plażę, falochron i niektóre ulice. Meteorolodzy przestrzegają przed wichurą i sztormem na Bałtyku o sile wiatru do dziewięciu w skali Beauforta.

Meteorolodzy przestrzegają przed wichurą i podają, że fale mogą osiągnąć nawet sześć metrów. Najbardziej narażone na zniszczenia są miejscowości naszego wybrzeża. Dzisiaj w kanale w Świnoujściu woda przekroczyła stan alarmowy. Zaczęło zalewać plażę i falochron zachodni. Woda pojawiła się także na niektórych ulicach w pobliżu kanału. Mocno zalało m.in. ulicę Chrobrego. Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego poinformowała „Kurier”, że ogłoszono alarm sztormowy.

- Dzieje się tak, gdy siła wiatru wyniesie powyżej dziewięciu w skali Beauforta lub przy mniejszej sile o ile stan wody przekroczy 580 cm. Kapitan portu z uwagi na trudne warunki pogodowe podjął również decyzję o zatrzymaniu wejść i wyjść z portu. Na wejściu do portu do godzin popołudniowych fala osiągnęła cztery metry wysokości - mówi „Kurierowi” Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego.

W świnoujskim kanale poziom wody wzrósł w ten sposób, że przechodnie spacerujący Wybrzeżem Władysława IV mogli przyklęknąć przy nabrzeżu i ręką dotknąć wody. W normalnej sytuacji jest niemożliwe. Po południu woda zaczęła wypływać ze slipów. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdj.: W środę w świnoujskim kanale woda przekroczyła stan alarmowy. Kapitan portu z uwagi na trudne warunki pogodowe podjął również decyzję o zatrzymaniu wejść i wyjść z portu

 

Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają. Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają. Axel szaleje. Statki w Świnoujściu nie wypływają.

Komentarze

UMS
"W świnoujskim kanale"? Panie redaktorze, to nie jest żaden kanał, to naturalne - chociaż obudowane nabrzeżami - ujście cieśniny Świny.
2017-01-05 08:56:50
Świnoujścianka
Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak wysoko musiałam podjeżdżać autem na prom Bielik. U nas to się dzieje....
2017-01-04 19:02:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie