Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W Świnoujściu potężny wiatr i sztorm. Są problemy z żeglugą [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 14 października 2020 r. 12:16
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2020 r. 20:18
W Świnoujściu potężny wiatr i sztorm. Są problemy z żeglugą
 

W Świnoujściu potężny wiatr przewraca drzewa, łamie gałęzie, uszkadza linie energetyczne i utrudnienia żeglugę między wyspami Uznam i Wolin. Na promie Karsibór III po g. 5 przegrzały się silniki. Jednostka musiała dotrzeć do nabrzeża w asyście holowników.

- Strażacy pracują cały czas. Do tej pory mieliśmy 28 wyjazdów, a sześć jest w toku. Nasze interwencje dotyczą przewróconych drzew, zerwanych linii energetycznych i naderwanych blach, które zagrażają przechodniom i pojazdom - poinformował „Kurier” st. kpt. Marcin Kubas ze świnoujskiej straży pożarnej.

Wcześnie rano problemy miał prom Karsibór. Po tym jak przegrzały się silniki kapitan polecił zrzucić kotwicę. Przez około dwie godziny jednostka nie mogła dotrzeć do nabrzeża. Dotarła tam w asyście holowników.

Na przeprawie karsiborskiej kursuje obecnie tylko Karsibór I, a na przeprawę Świnoujście-Warszów został wysłany prom Karsibór II, żeby wspomóc komunikację między wyspami w centrum miasta.

Na Bałtyku szaleje sztorm. Falochron zachodni został zakryty wodą. Poziom wody w kanale podniósł się. Zalewa cypel przy Porcie Wojennym. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Tekst, film i fot. BaT

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawa i Podziekowanie... dla mezczyzn ! !
2020-10-14 20:13:56
A Panie... "unikaja" tak Niebezpiecznych prac - ale miesieczna wyplate chca otrzymywac taka sama !!!
mieszkaniec
2020-10-14 14:55:07
Gdyby ktoś mi powiedział, że w naszym mieście można się nudzić, to powiem, że wystarczy przeczekać dłuższą chwilę i już !!!! masz i coś się dzieje. Przy okazji należy raz jeszcze podziękować za wczorajszy dzień naszym BOHATEROM nurkom minerom 8.Flotylli Obrony Wybrzeża, a dzisiaj wspaniale sytuację opanowują pracownicy Żeglugi Świnoujskiej. Dla wszystkich panów brawa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA