Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Trąba nad Ustroniem Morskim. Sześcioro rannych, zniszczone domki

Data publikacji: 2020-07-10 20:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Trąba nad Ustroniem Morskim. Sześcioro rannych, zniszczone domki
 

W piątek w godzinach popołudniowych nad Ustroniem Morskim przeszła trąba powietrzna. Niszczycielskie zjawisko tuż po g.18 zaskoczyło zarówno stałych mieszkańców miejscowości, jak i przebywających w niej turystów. Największego spustoszenia wiatr o sile huraganu dokonał w sąsiedztwie ul. Targowej.

Trąba doszczętnie zniszczyła 8 stojących tam domków holenderskich, z niektórych robiąc dosłownie miazgę. 6 osób, w tym jedno dziecko zostało rannych. Służby ratunkowe przewiozły poszkodowanych do kołobrzeskiego szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się stosunkowo niegroźne.

Na miejscu natychmiast pracę rozpoczęli strażacy. W sumie w akcji przeszukiwania rumowiska udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Obawiano się, że pod tym co zostało z domków mógł ktoś zostać uwięziony. Nikogo jednak nie znaleziono. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że zjawisko miało charakter nagły i niezwykle gwałtowny. Blaszane pokrycie dachu jednego z domków odnaleziono ponad kilometr dalej. Żywioł powalił także kilka drzew. Straty będą dopiero szacowane. Mieszkańcy Ustronia Morskiego skarżą się, że co prawda złą pogodę zapowiadano, ale o groźnie przejścia trąby powietrznej nad miejscowością nikt ich nie ostrzegał.

(pw)

Fot. Facebook/Gmina Ustronie Morskie 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rot
2020-07-11 14:05:54
A wielmożni państwo sami nie byli łaskawi kontrolować pogody? To może służbę też trzeba było zabrać na wakacje.
Na wakacjach
2020-07-11 00:42:46
Ludziom na urlopie można napisać cokolwiek. Z doświadczenia wiem, że nie ruszy ich nawet trzęsienie ziemi i godzilla wychodząca z morza. Mamy urlop.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ