Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Fajerwerki nie dla uchodźców

Data publikacji: 29 grudnia 2015 r. 20:59
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Fajerwerki nie dla uchodźców
 
Arnsberg. Władze niemieckiego miasta wydały instrukcje zakazujące sprzedaży fajerwerków uchodźcom z tamtejszych ośrodków, m.in. z obawy, że wybuchy mogą ożywić wojenne wspomnienia. Do rezygnacji z odpalania sztucznych ogni namawia się też mieszkańców.

Rzecznik lokalnych władz powiedział wczoraj gazecie "Neue Westfaelische", że wytyczne o zakazie sprzedaży fajerwerków mieszkańcom ośrodków dla uchodźców wydano w kilku językach. Ludzie, którzy przyjechali z terenów objętych wojną, "głośne wybuchy kojarzą raczej ze strzałami i bombami niż sylwestrowymi fajerwerkami" - tłumaczył przedstawiciel władz 75-tysięcznego miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Także straż pożarna zaapelowała do mieszkańców miasta, by zrezygnowali z fajerwerków, "aby uniknąć powrotu wspomnień u ludzi, którzy uciekli od wojennych koszmarów".

W ubiegłym roku w Niemczech wydano 120 mln euro na noworoczne fajerwerki czy petardy - wynika z danych producentów.

W ośrodkach dla uchodźców zawisły ogłoszenia tłumaczące zakaz fajerwerków również m.in. obawą przed wybuchem pożarów. (pap)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Casanova i noc Sylwestrowa...,
2016-01-01 21:28:19
Jak Im cos nie pasowalodnia 31/12, to mogli pozatykac sobie uszy "specjalnymi koreczkami" pozaslaniec okna i polozyc sie juz spac najpozniej o godz. 23.00 ! A w przypadku "takich czy innych trudnosci" mozna bylo i zazyc odpowiednie srodki nasenne oczywiscie nie przedawkowujac ich ! A wogole to jak Oni moga jako IS-lamisci walic masowo tak "drzwiami jak i oknami" do Krajow Chrzescijanskich jako Krajow "nie wiernych" tzn. "maz w stosunku do zony czy zona w stosunku do meza"...itd...itp... ??
Nasz Bog to juz sie nie liczy... bo Ich Allah jest "wiekszy" ??
2015-12-30 00:55:42
A w Szwecji... dzieci i mlodziez na zakonczenie roku szkolnego, do tej pory zbierali sie w swoim Chrzescijanskim Kosciele, by wysluchac przed wakacjami Kazania Ich Ksiedza ! No to teraz robi sie co raz glosniej... ze tak nie mozna, bo to jest WIELKA OBRAZA dla IS-lamiskich szkolnych dzieci przybylych i dalej przybywajacych masowo do tego Kraju ! A jedna Pani Biskup w Sztokholmie, to az tak tam juz "spanikowala" ze w swoim Kosciele pozdejmowala Chrzescijanskie Krzyze... bo to obraza IS-lamistow ! Czyli ze powoli nadchodzi juz koniec...Wolnosc Tomku w swoim domku ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA