Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

W Stargardzie zamknięto cmentarze. Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy [GALERIA]

Data publikacji: 2022-02-19 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-22 22:01
W Stargardzie zamknięto cmentarze. Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy
 

Strażacy ze Stargardu i powiatu stargardzkiego cały dzień usuwali skutki nawałnicy. W mieście nieczynne są cmentarze.

Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających groby, cmentarze w Stargardzie zostały zamknięte. Będą nieczynne do niedzieli włącznie. Na stargardzkich nekropoliach nawałnica połamała bądź wyrwała z korzeniami
kilkanaście drzew. Część nagrobków uległa zniszczeniu.

W nocy z piątku na sobotę strażacy mieli 170 zgłoszeń w powiecie i 24 w Stargardzie, gdzie drzewa powyrywało m.in. w parkach. Wezwania nie ustawały w ciągu dnia.

Skutki wichury w Stargardzie

- Zgłoszenia dotyczyły głównie drzew powalonych na drogi, ale też uszkodzonych dachów i samochodów - mówi mł. bryg. Paweł Różański, rzecznik Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie. - Na os. Zachód
drzewa spadły na trzy auta, zaparkowane na parkingu.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzwonowie jadąc do kolejnego drzewa powalonego na drogę gminną natknęli się na samochód, który wypadł z drogi.

- Silny podmuch wiatru wyrwał kierownicę z rąk kierowcy - informuje OSP Dzwonowo. - Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W gminie Suchań drzewo runęło na strażackie auto, uszkadzając kabinę, a na strażaków interweniujących na drodze nr 141 spadły gałęzie. Na szczęście nic im się nie stało, zdążyli uciec. Wichura zrywała też fragmenty dachów m.in. w Klępinie z budynku mieszkalnego i w Marianowie z budynku gospodarczego.

Tekst i fot. (w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ryszard
2022-02-22 21:36:09
Może zaplacili za przegląd drzew ale nie wycieli suchych poprzednie wichury uszkodziły grób rodziców i zostały suche gałęzie a zarząd cmentarza ma nas w odbycie. Byłem i tak kulturalny.
Quba
2022-02-19 19:32:43
Przecież ZUK zapłacił za wykonanie przeglądu zadrzewienia na cmentarzu w Staragrdzie. Ta spanikowana, szalona znowu będzie słać pisma do prokuratury???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA