Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

W Stargardzie na pomoc czekają dwie rodziny

Data publikacji: 2022-12-09 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-10 15:04
W Stargardzie na pomoc czekają dwie rodziny
Zbliża się Weekend Cudów, zostały więc ostatnie dni, by pomóc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

W Stargardzie dwie rodziny nie doczekały się jeszcze darczyńców. – Apelujemy do ludzi dobrej woli, tych, którzy wierzą w to, że dobro i szczęście to rzeczy, które się mnożą, jeśli się nimi dzieli – mówi Paulina Łagiewka, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki Stowarzyszenia Wiosna. – Wybierzcie Rodzinę w ramach projektu Szlachetna Paczka. Weekend Cudów już 10-11 grudnia, a 56 rodzin w województwie zachodniopomorskim nadal czeka na swojego darczyńcę.

W Stargardzie na pomoc czekają dwie rodziny. Schorowana pani Żaneta czeka na lodówkę, żywność i odzież. Jeśli je otrzyma, zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pozwolą jej na sfinansowanie rehabilitacji, której bardzo potrzebuje. Kobieta cierpi na rzadką chorobę serca. Nie można go operować, a przez codzienne objawy stargardzianka nie może podjąć pracy. Jej córka w związku z nieprawidłowym rozwojem przeszła leczenie operacyjne, które nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Zdrowie córki też wciąż się pogarsza. Ojciec nie może pracować, bo zajmuje się żoną i dzieckiem. Obecnie rodzina utrzymuje się ze świadczeń socjalnych, ale one nie pozwalają pokrywać bieżących rachunków oraz leczenia.

Druga rodzina to uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z psem. Kobieta była w złym stanie zdrowia. Nadal jest pod opieką lekarzy, jednak ma zakaz podjęcia pracy. Zdiagnozowano u niej cukrzycę, powikłania po cukrzycy, przepuklinę, zwyrodnienie wielostawowe, gonartrozę i dyskopatię. Jej córka Oksana uczęszcza do szkoły średniej. Opiekuje się mamą i jeździ z nią na wizyty do lekarzy. Ze świadczeń, które otrzymują, na życie zostaje niewiele. Potrzebne są: laptop dla dziewczynki, obuwie i żywność.

W całym województwie brakuje jeszcze darczyńców dla ponad 50 rodzin. Pomóc można indywidualnie, z rodziną, przyjaciółmi bądź jako firma. Szczegóły dotyczące pomocy oraz informacje o potrzebujących można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 10-11 grudnia. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Owsia i ochojsk
2022-12-10 14:56:00
Pomagam konkretnym osobom przekazuje dobre ubrania, ksiazki, żywność. Bez udziału żadnych fundacji. Dookoła jest wielu potrzebujących, ale nie trzeba finansować żadnych fundacji, które kilkanaście procent wpływów przeznaczają na swoje utrzymanie. Nie musimy sponsorować atencjuszy którzy robią dobie trampolinę do kariery politycznej. A często brak wykształcenia czy innych osiągnięć poza,,pomaganiem,,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA