Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

W sobotę wieczorem też fajerwerki. Ale już teraz dużo się dzieje nad Odrą [GALERIA]

Data publikacji: 10 sierpnia 2019 r. 10:26
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2019 r. 09:51
W sobotę wieczorem też fajerwerki. Ale już teraz dużo się dzieje nad Odrą
Tak było w piątkowy wieczór. Fot. Grzegorz Siwa  

Tysiące widzów podziwiało w piątek pierwsze pokazy fajerwerków. Dzisiaj zapewne będzie podobnie. Organizatorzy jednak zachęcają do przyjścia nad Odrę dużo wcześniej. Drugi dzień Pyromagic 2019 ma być pełen atrakcji. 

Od godz. 10.00 trwa turniej koszykówki 3x3 Gryf Basket Cup. Turniej odbywa się przy ul. Jana z Kolna na wysokości skrzyżowania z ul. Storrady.

Tuż obok, od godz. 11.00, najmłodsi mogą próbować tam swoich sił w roli strażaków. W sąsiedztwie będą odbywać się pokazy samochodów i sprzętu strażackiego, instruktaż udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy, a także zabawy ruchowe.

Również w sobotę będzie można przyłączyć się do treningu aerobowego z siłownią TriGym i wziąć udział w cross treningu. Głównymi punktami programu będą Workouts of the Day (WOD), czyli pokazy ilustrujące treningi angażujące uczestników imprezy do sportowej rywalizacji. Intensywność treningu będzie dostosowana do możliwości uczestników.

Punktualnie w południe rozpoczną się regaty samotników i załóg dwuosobowych. Zawodnicy wypływają w samotne rejsy na trasę Świnoujście – Christianso – Świnoujście i walczą „o Puchar Poloneza” w długim wyścigu non stop. W Szczecinie od czterech lat podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego.

Oprócz zmagań samotników zaplanowano także filmowe produkcje o tematyce żeglarskiej. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć dwie projekcje: przedpremierowy pokaz dokumentu „Kapitan” oraz film „Samolub”. Żeglarskie kino startuje o godz. 16, w Starej Rzeźni. Wstęp darmowy.

W strefie Wyzwania Smaku Pepsi od 14:00 do 18:00 będzie można spotkać znanych ambasadorów Stołu Pepsi – Martę Wierzbicką oraz Jakoba Kosela, którzy specjalne z tej okazji przygotują dla odwiedzających swoje dania. W sąsiedztwie pojawią się food trucki z różnych regionów Polski, serwujące dania z kuchni całego świata.

Od 15.00 - Water Show. W tym roku do Szczecina powracają spektakularne i ekstremalne skoki z Trasy Zamkowej. W ramach Water Show Szczecin odbędą się liczne turnieje, konkurencje oraz pokazy ekstremalnych sportów wodnych w tym: high diving, flyboarding, splash diving, blob jumping. Między godz. 20.50 a 21.10 odbędzie się parada finałowa.

Po 16.00 na Łasztowni zrobi się kolorowo, wszystko za sprawą Święta Kolorów Holi. Niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce potrwa do godz. 19.00. Kolorowe proszki będą wyrzucane co 30 minut.

Od 20.50 rozpocznie się Szczecin Music Live. W sobotę na scenie wystąpią Dreadsquad z Łodzi oraz Bazzookas z Holandii. 

Pokazy fajerwerków zaplanowano na godz. 22.20 (Francja) oraz 23.15 (Polska). Dzisiaj, przed ostatnim pokazem, dowiemy się, kto zdaniem jurorów i widzów przygotował najlepsze i najciekawsze widowisko.

Szczegółowy program na www.fajerwerki.szczecin.eu/.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

Na zdjęciach: Tak było w piątkowy wieczór.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA