Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

W sobotę nie tylko na pl. Żołnierza Polskiego. Przestawianie blokad w centrum [GALERIA]

Data publikacji: 2021-07-24 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-25 16:24
W sobotę nie tylko na pl. Żołnierza Polskiego. Przestawianie blokad w centrum
Fot. Mirosław WINCONEK  

Postęp prac przy przebudowie torowisk w centrum Szczecina sprawia, że co kilka tygodni wprowadzane są kolejne reorganizacje ruchu samochodowego i korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najbliższe w rejonie placów Żołnierza Polskiego i Rodła już w ten weekend - od soboty, 24 lipca.

– W ramach tego etapu w dalszym ciągu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z al. Piłsudskiego, wzdłuż al. Niepodległości, al. Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła oraz al. Piłsudskiego od placu Rodła do ul. Matejki. W związku z tym wykonawca musi wprowadzić kolejne zmiany – tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie.

Zmiany w okolicach placu Żołnierza Polskiego

I tak. Najważniejsza ze zmian to ponowne otwarcie przejazdu na wprost przez przebudowywaną centralną wyspę z jezdnią placu Żołnierza Polskiego od strony Trasy Zamkowej. Zniknie tym samym dotychczasowa blokada ustawiona na wysokości Bramy Królewskiej za prawoskrętem w ul. Jana Matejki. Co umożliwi kierowcom jazdę na wprost przez pl. Żołnierza Polskiego.

Dalej na wlocie w al. Wyzwolenia z pasa prawego możliwy będzie tylko skręt w prawo, a ze środkowego pasa jazda dalej na wprost lub w lewo. Przez kilka ostatnich dni wylewany był tam asfalt w pasie jezdni i międzytorzach na samym przejeździe przez gotowy już fragment nowego torowiska.

Równocześnie w sobotę zablokowany tym razem zostanie częściowo przejazd przez plac Żołnierza Polskiego od strony ul. Edmunda Bałuki. Nie będzie można wyjechać z niej na wprost w kierunku Trasy Zamkowej.

Przebudowa placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie

Poza tym u zbiegu ul. Matejki z al. Piłsudskiego na wlocie południowym (kierunek do ul. Malczewskiego i dalej ul. Sczanieckiej ) możliwa będzie jedynie jazda na wprost. Natomiast na ich wlocie zachodnim (od placu Rodła w kierunki ul. Matejki) możliwa będzie jazda w prawo oraz możliwość zawrócenia w kierunku placu Rodła, a na wlocie północnym (kierunek do Bramy Królewskiej) możliwa będzie jazda na wprost i w prawo.

Objazd drogi wojewódzkiej 115 zostanie wyznaczony przez place: Żołnierza Polskiego i Lotników, al. Papieża Jana Pawła II do placu Grunwaldzkiego. Natomiast objazd dla samochodów jadących od strony ulicy Edmunda Bałuki w kierunku Trasy Zamkowej zostanie poprowadzony ulicami św. Wojciecha i Jagiellońską, przez plac Lotników i dalej ul. Mazurską i al. Piłsudskiego.

Linie autobusowe inaczej

Liczne zmiany z powodu planowanych nowych blokad szykują się także w kursowaniu autobusów miejskich, w sumie kilkunastu linii. Część z nich ponownie zmieni trasy przejazdu wraz z korektą lokalizacji przystanków, inne powrócą na swoje stałe miejsca podjazdów i odjazdów albo utrzymane zostaną niektóre z przystanków tymczasowych, jak i w nowych lokalizacjach. Szczegółowe zmiany w kursowaniu danej linii można znaleźć na www.zditm.szczecin.pl. Jeśli chodzi o autobusy linii zastępczej za tramwaje nr 835, to między przystankami „plac Rodła” i „Parkowa” w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursować będą przez al. Wyzwolenia, nawrót u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego. W tym przypadku uruchomione zostaną dodatkowe przystanki: „plac Rodła” (przy wejściu do hotelu Radisson Blu, nr 11521), „Malczewskiego” (wspólny z liniami 68, 101 i 107, nr 13011), „Matejki” (w ciągu ul. Malczewskiego przed skrzyżowaniem z ul. Matejki, nr 13141). Nie będzie obsługiwany przystanek „Matejki” zlokalizowany w ul. Matejki przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego (nr 13131). ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fin
2021-07-25 16:17:12
Następny weekend będzie jeszcze lepszy , żaglowce , czy Łady i Jana z Kolna bedzie przejezdna ???
Ajo
2021-07-25 10:48:45
Czy jest jakas droga,którą można normalnie wjechać i wyjechać z miasta? Totalny paraliż,zero planowania i myslenia. Brawo!
Jagiellonska
2021-07-24 21:27:03
Uwzieli sie i to na dlugo na te blokowania. Tak maly szczecin a tyle go zablokowali i Jeszcze BLOKUJA jeden za drugim na nastempne lata Oni hyba sa wiekuisci i zawzienci perspektywicznoscia blokowania a na TO NIE ma medycyny tylko musim sie stale szkolic i doszkalac jak wjechac do naszego " przytuliska" . Morze jakies "liny czy liany " zainstaljemy bo to NIE wymaga smierdzoncego asfaltu, spalin z rur wydechowych , blokad, huku, warkotu itd. KTO JEST ZA!!!
Mmn
2021-07-24 12:59:04
A czy jest możliwość pokazannia mapy co i gdzie jest zablokowane i jak jechać , to nie bieg dziczy na pustkowiu, gdzie potrzebny jest kompas.
Czy jest jeszcze
2021-07-24 09:52:45
jakaś trasa, jakaś ulica przez Szczecin nie zablokowana? Wybierajcie dalej tych "speców".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ