Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

W sobotę na Pocztowej w Szczecinie. Święto Ulicy i drzewa wędrujące do „Kamienicy w lesie" [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-17 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-17 23:19
W sobotę na Pocztowej w Szczecinie. Święto Ulicy i drzewa wędrujące do „Kamienicy w lesie"
Bogaty program Święta Ulicy - tym razem na Pocztowej - został skrócony tak, aby gros z jego uczestników mogło wziąć udział w sobotnim szczecińskim Marszu Równości. Fot. Mirosław WINCONEK  

Jednych powinny przyciągnąć Wędrujące Drzewa, innych - literatura w przestrzeni ulicy, czyli cykl spotkań ze szczecińskimi autorami. Natomiast dla wszystkich będą gościnne progi znanej i lubianej „Kamienicy w lesie". Wyjątkowo się zapowiada dzień ulicy Pocztowej - na pożegnanie lata, a z cyklu wydarzeń firmowanych przez Szczeciński Ruch Miejski.

To trzecie z miejsc, jakie dla Wędrujących Drzew w tym roku wybrali nasi Czytelnicy. Zatem z ul. Jagiellońskiej - już w sobotę (18 września) - trafią wprost na Święto Ulicy Pocztowej.

- Zapraszamy na ostatnią w tym roku podróż Wędrujących Drzew - tym razem dzięki naszemu wspólnemu przemarszowi zazieleni się fragment ul. Pocztowej. Jak zawsze, ogromnie potrzebujemy rąk do pomocy: dlatego zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnym marszu i zaznania towarzyszącej mu radości - zachęca Piotr Czypicki, lider Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Parada drzew rozpocznie się o godz. 10.30, by pół godziny później dotrzeć przed klimatyczną literacką kawiarenkę „Kamienicę w Lesie" - fragment ul. Pocztowej między ul. Chodkiewicza a al. Bohaterów Warszawy. Tam się odbędzie cykl spotkań ze szczecińskimi autorami.

- Monika Wilczyńska poczyta swoją książkę dla dzieci pt. „Zamkowe Opowieści duszka Bogusia". O swoich książkach dla dzieci pt. „Wierszyki paluszkowe", „Impro Frycek", „Ignacy Jan i jego plan" i innych opowie Kasia Huzar-Czub. Kinga Konieczny przedstawi dwa tomy „Figi", a Piotr Czypicki zaprezentuje publikację „Miasta i dzieci w drodze".Natomiast ja - "Kamienicę w lesie" - zachęca Monika Szymanik. - Będzie można zobaczyć przestrzeń naszej kawiarni z książkami. Na zakończenie, o godz. 14., odbędzie się półgodzinny koncert Klaudii Hewuszt, która zagra dla nas na ukulele. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie: l Dzień na ulicy Pocztowej z "Kamienicą w lesie".

Podczas Święta Ulicy - jak zawsze - wszyscy będą mile widziani. ©℗

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Korba trwa!
2021-09-18 11:25:02
Znów blokujecie i tak już zablokowane miasto? !!!Co daje wożenie drzew na wózkach? !!!!Czy nie jest to idiotyczne? To jakis skecz?!!. Zamiast wariować , weźcie się do sadzenia drzew tam gdzie ich brak lub tam gdzie usychają, bo nikt z miasta ich nie podlewa, a ZUK wręcz to olewa. Przestańcie się ośmieszać i blokować miasto. Zabierzcie swoje manele i jedzdzie w las zasadzić te umęczone drzewa. Skończcie wreszcie ten cyrk!!!!!😡😡😡🌵.
Noah
2021-09-18 09:44:18
Opamiętajcie się. Nic się Wam nie podoba. Wszędzie widzicie jakieś polityczne aspekty - przecież to chore!!!
@Eko Ela
2021-09-17 23:01:23
To charakterystyczne dla lewactwa któremu chodzi wyłącznie o aktywizm i demonstrowanie , to specyficzna forma pozerstwa... Zmiany wymagają pracy a lewactwo praca się brzydzi, lewactwo jest od ideologii... Nawet proste i oczywiste sprawy w lewactwie urastają do niezwykle skomplikowanych... Jak to ujął Kisielewski "socjalizm to ustrój który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju"
Naprawdę żałosne.
2021-09-17 22:46:14
Naprawdę.
PpP
2021-09-17 20:47:32
Promocja głupoty - ciąg dalszy
Eko Ela
2021-09-17 19:41:59
Te wędrujące drzewa to jakaś abstrakcja szaleńców w sytuacji gdy w Szczecienie zieleń ma się najgorzej od 2. Wojny Swiatowej. Rąbane są dorodne drzewa, krzewy wycinane, nasadzenia niepodlewane usychają. Ze sztandarowych magnolii zostały kikuty. I zamiast wydawać pieniądze na podlewanie nasadzeń siły marnowane są na zabawę w betonozie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ