Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

W Sławnie powstaje nowa komenda

Data publikacji: 29 kwietnia 2019 r. 23:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
W Sławnie powstaje nowa komenda
 

W Sławnie podpisano i wmurowano w fundamenty akt erekcyjny pod budowę nowej komendy powiatowej. Policjanci i pracownicy cywilni będą pracowali w nowoczesnym obiekcie, sfinansowanym ze środków rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020.

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego odbyło się w poniedziałek (29 kwietnia) na placu budowy przy ulicy Polanowskiej. Wraz z aktem, dla upamiętnienia wydarzenia, do specjalnej tuby wmurowanej w podwaliny nowej komendy trafiły m.in.: pamiątkowa moneta NBP, okolicznościowy pin z logo powiatu świdwińskiego, grupowe zdjęcie policjantów wraz z aktualnym wykazem funkcjonariuszy i pracowników jednostki. W uroczystości wzięli  udział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, poseł Małgorzata Golińska - sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, I zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, szef zachodniopomorskich policjantów nadinsp. Jacek Cegieła i komendant powiatowy policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda, starosta sławieński Wojciech Wiśniowski.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji została umiejscowiona na działce przekazanej przez starostę sławieńskiego. Inwestycja jest realizowana przez firmę ATP Budownictwo z siedzibą w Słupsku. Koszt budowy KPP w Sławnie wynosi ok. 27 mln złotych.

Budynek główny ma być dwukondygnacyjny, z podpiwniczeniem. Jego bryła będzie mieć kształt litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem, dostępne ze strefy wejściowej.

W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń. Na parterze będą pomieszczenia dla osób zatrzymanych i zespołu dyżurnego, pokoje wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz wypoczynkowe sztabu kryzysowego, przyjazny pokój przesłuchań dzieci, serwerownia, pomieszczenia sanitarne i socjalne.

Na I piętrze znajdą się pokoje: komendantów, wydziału prewencji, ruchu drogowego,
wydziału kryminalnego, pracowników administracyjnych, sala odpraw, izba tradycji, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Policjanci będą mieli także do dyspozycji profesjonalną strzelnicę.

Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz instalację paneli fotowoltaicznych.

 

(g)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fifi
2019-04-30 07:52:55
Będą tak stali na baczność aż do końca budowy?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA