środa, 24 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci ze Świdwina dostaną nową siedzibę

Policjanci ze Świdwina dostaną nową siedzibę

Policjanci ze Świdwina dostaną nową siedzibę
Data publikacji: 2019-03-25 15:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 831 382517

W ciągu dwóch lat diametralnie zmienią się na lepsze warunki pracy policjantów ze Świdwina. W poniedziałek (25 marca) uroczyście podpisano i wmurowano w fundamenty akt erekcyjny pod budowę nowej komendy powiatowej policji.

Nowa komenda powstaje przy ulicy Królowej Jadwigi, na działce o powierzchni ok. 8 tys. m kw., którą już kilka lat temu przekazało policji starostwo powiatowe. Budowę sfinansowano ze środków Rządowego Programu Modernizacji służb na lata 2017-2020. 

W poniedziałek na placu budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Kamil Bracha, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, szef zachodniopomorskich policjantów nadinsp. Jacek Cegieła i komendant powiatowy policji w Świdwinie insp. Piotr Krakowski. 

Wraz z aktem erekcyjnym, dla upamiętnienia wydarzenia, do specjalnej tuby wmurowanej w podwaliny nowej komendy trafiły między innymi pamiątkowa moneta NBP, okolicznościowy pin z logo powiatu świdwińskiego, egzemplarz gazety lokalnej, a także grupowe zdjęcie świdwińskich policjantów.

Budowę rozpoczęto w listopadzie ub.r. Głównym wykonawcą jest miejscowa firma „IN-Tech”. Dwupiętrowy budynek komendy będzie miał ok. 2200 m kw. powierzchni. W podziemnej części zaplanowano stworzenie trzystanowiskowej strzelnicy. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem.

Budowana komenda policji, podobnie jak inne oddane do użytku w ostatnich latach w Zachodniopomorskiem, będzie spełniać wyższe standardy dotyczące tak warunków pracy policjantów, jak i obsługi interesantów. Stworzony tu zostanie m.in. przyjazny pokój przesłuchań dzieci. W obiekcie będą także zastosowane ekologiczne rozwiązania, m.in. panele fotowoltaiczne.

Całkowity koszt prac budowlanych i wyposażenia komendy to ok. 27 mln zł.

(reg)

Fot. Policja

 

Policjanci ze Świdwina dostaną nową siedzibę Policjanci ze Świdwina dostaną nową siedzibę

Komentarze

@&@
To policja podlega sukienkowym? Tak wygląda ze zdjęcia, bo ich jest najwięcej. A może chcą zobaczyć jak wygląda izba zatrzymań za pedofilię?
2019-03-26 11:07:12
korekta
"..tego wydarzenia.."
2019-03-26 08:21:27
do Wcz SzPcZ itd Quistorp
"Czy redaktor wstydził się wymienić strażników..." redaktor wymienił to co uważał za istotne dla tego wydażenia, tyle. Ja tam widzę jeszcze kafar i dźwig budowlany i nie nawalam na redaktora iż nie podał jekiej firmy są te maszyny chociaż jako były ... interesują mnie bardziej. Nie zauważył Pan Wcz iż od "skoku przez płot" (ile to już lat?) nastąpiła w Polsce nowa "pokropkowa" tradycja? To jest pańska sugestia pod adresem "kaczora" iż zaprasza "stan duchowny"? Tego się nie zmieni choć następuje "Wiosna" i Biedroń zbiera "członków" pod swe sztandary.
2019-03-26 00:15:42
Quistorp
do....[ W wydarzeniu wzięli udział m.in.: minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Kamil Bracha, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, szef zachodniopomorskich policjantów nadinsp. Jacek Cegieła i komendant powiatowy policji w Świdwinie insp. Piotr Krakowski. ]....Po co cenzura? (tekstowa) , na fotografii w drugim szeregu widzę jeszcze cztery osoby w sutannach, czyli stanu duchownego! Czy redaktor wstydził się wymienić strażników sprawujących rząd dusz w Najjaśniejszej?
2019-03-25 22:32:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie