Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W rocznicę śmierci rotmistrza Pileckiego zapłonęły znicze pamięci [GALERIA]

Data publikacji: 25 maja 2024 r. 23:59
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2024 r. 13:19
W rocznicę śmierci rotmistrza Pileckiego zapłonęły znicze pamięci
Fot. Ryszard Pakieser  

W sobotę (25 maja) przypadała 76. rocznica śmierci polskiego bohatera. Tego dnia o godz. 21.30 – w godzinę śmierci rtm. Witolda Pileckiego, zamordowanego z wyroku komunistycznego sądu w więzieniu na warszawskim Mokotowie – w całym kraju zapłonęły znicze pamięci. W Szczecinie akcję „Znicz dla Rotmistrza” na rondzie Witolda Pileckiego zorganizowała Fundacja Patriotyczna. 

(mj)

Więcej o rotmistrzu w tekście "Pamiętajmy o Witoldzie Pileckim".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2024-05-27 17:21:52
Piotr Śmietański (1899–1950), kat z Mokotowa 25 maja 1948 r. o godz. 21.30 w więzieniu na Mokotowie w obecności wicepro-kuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej mjr. Cypryszewskiego, naczelnika Wię- zienia por. Mońki, lekarza por. Jezierskiego oraz duchownego, ks. kpt. Martuszewicza , został wykonany wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Katem okazał się , dowódca plutonu egzekucyjnego st. sierż. Piotr Śmietański.
@@CDN
2024-05-27 12:43:45
Kto ci tak głowę spaskudził bo nie wierze by w porządnym polskim domu tak cie uczyli? Otóż komuniści nie byli takimi samymi Polakami jak Pilecki bo dla komunistów tak samo jak dla Żydów niepodległa Polska jest zagrożeniem - tak było wtedy i tak jest dziś - zmieniają się kolory szmat pod którymi próbuje się niszczyć niepodległość Polski - recenzować patriotyzm Polaków próbują propagandziści którzy w Polsce nawet podatków nie chcą płacić - Pileckiego zabił Żyd Goldberg vel Różański.
@CDN
2024-05-27 10:48:51
Komuniści byli takimi samymi Polakami jak Pilecki. Taka polska natura żeby tłuc się wzajemnie.
Prześcieradłowcy
2024-05-27 07:48:56
A gdzie prześcieradło Pileckiego??!
FIGO
2024-05-26 12:50:41
Zaraz się odezwą komunistyczne barachła ze swoją mądrością ! Odpowiedz głupku na pytanie ? Rotmistrz Pilecki to patriota , czy wg. Ciebie bandyta srający w nowy socjalistyczny ustrój Polski Ludowej ? To , gdzie jest ta Twoja Polska Ludowa , którą w 1981 r komuniści przehandlowali za bezkarność sądową, " niby " z podziemiem Solidarności . Jeżeli kapuś Bolek i jemu podobni są Twoim wyznacznikiem nowej wolności , to nadal jesteś w czarnej dupie ! Aaa , MIchnik jest Twoim "góru" prawdy ! Twoim ?
FIGO zakończenie
2024-05-26 12:43:59
Ten tępak Hyży Ruj , teraz dopiero mianuje się na obrońcę polskiej granicy od wschodu , pomawiając PIS o agenturalność rosyjską ! Złodziej krzyczy łapaj złodzieja ! Zabili nam kacapy Prezydenta , a ten debil oddał w ich ręce śledztwo i jeszcze z zaznaczeniem , aby raport polskiej komisji nie odbiegał od " objawień " kacapskiej Anodiny ! Wiarygodny kłamca ma posłuch tylko i wyłącznie wśród osobników bez rozumku , u lemingów , którzy każdy wypierd Donalda traktują serio ! Brzydzę się idiotami!
FIGO zakończenie
2024-05-26 12:38:02
Smród łapówki , wręcz odór niesie się ze struktur zależnych od KGB-owskiej Rosji Putina !Te wielkie Niemcy grały z Putinem w jednej drużynie przeciwko wolnej Ukrainie ! Głupi Donek w poprzedniej edycji , jak piesek latał do Putina po rozkazy ! Darmową tarczę przeciwko Iranowi " zlikwidował " , bo mu kacap rozkazał ! Teraz jak rurki z gazem szlag trafił , wielkie Niemcy w kłopocie i szukają rozwiązania ! Co komuch dobrego i kiedy wymyślił . Czterdzieści lat w Polsce komuny i gołe nasze dupy !
FIGO zakończenie
2024-05-26 12:32:09
Irytuje mnie zachwyt i skowyt pustaków nad tą UE , która jest ich obiektem marzeń ! Na przykładzie Niemiec widzę " udane " rządy komunistów ! Niemcy upadają , bo u władzy jest SPD, Zieloni i inne durnie . Założyli sobie " zaciskarkę " na szyję i czekają na bezdech ! Niemiec jest ułożony jak rasowy pies ! Jak mu PAN powie siad , to na gorącej płycie siądzie gołą dupą . My Polacy mamy inną mentalność i nie dajmy się omotać komuną , która tylnymi drzwiami opanowała Europę . Korupcja i smród !
FIGO c.d
2024-05-26 12:13:50
Co uzyskaliście wyborcy ? Nie ma szczujni TVP , ale za to pozostała ogłupiająca , opiniotwórcza dla pustaków jak moja żona , nieomylna TVN , dzięki temu pożal się Boże Dudzie ! Wolność słowa dzisiaj na Republice i w Polsce PL . Polepszyliście sobie byt o tak ! Uśmiechnięta Polska Szymusia już powoli zamienia się kraj biedy i bezrobocia !ORLEN , dołuje . Budżet siada . Za pewien czas w każdej gminie, ponownie jak za dawnych czasów foto z radaru w śmietniku ! Uśmiechajcie się debile do Foto !
FIGO c.d
2024-05-26 12:03:39
Ile i jakich Ustaw w Sejmie stworzono , a nad iloma pracował po całym miesiącu Senat ? Co to ma k..wa być ? Zostaliście zrobieni w bambuko przez kłamcę i oszusta , który za pieniądze z komunistycznej UE sprzedałby nawet swoją matkę ! Co jako Polska dostaliśmy od tej UE po objęciu władzy przez Tuska ? 23 mld z czego 16 mld do wykorzystania , a reszta odsetki od zaciągniętego długu przez UE ! Gdzie pieniądze strukturalne i te niezwrotne ? Ni ma ? ! Niemcy potrzebują co miesiąc na ciabatych ?!
FIGO
2024-05-26 11:55:32
Wyborcy , trzeciej drogi , ale nie tylko ! Konfederacja , PJN i inni , co dostaliście w zmianie wyborczej ? Jesteście marną jednością z niewielkim poparciem i czekacie jak na Waszych oczach bezkarnie , były agent OSKAR niczym prawdziwy dyktator rozstawia po kątach Szymusiów , Kamyszów , Bosaków i innych ciuli , co dla świętego spokoju siedzą cicho za " osiągniętą " pensyjkę na koszt podatnika ! Jaka demokracja , jak zbir na każdym kroku łamie zasady konstytucji przy użyciu karków z dawnego SB !
FIGO
2024-05-26 11:49:11
Polacy , pytam Was , kto zamordował Rotmistrza ? Kto wydał rozkaz ? Jak doszło do tego , że zwłoki odnalezione zostały na tzw . " łączce " ? Nie miał normalnego pochówku , ale dlaczego ? Niech Ci wszyscy , którzy popierają w wyborach komunistów i Tuska ( obalił Polski Rząd Olszewskiego wraz bolkiem ) uważają takie standardy za normalne ? Teraz NEO -komuna będzie " niby " sądzić i karać za złodziejstwo funkcjonariuszy PIS , pomówionych w kłamstwach TUSKA i sprzedajnych kapusiów ?
CDN
2024-05-26 10:07:40
Za nieludzkie mekki jakie zadaliscie temu wielkiemu Polakowi i tysiacom polskich patriotow komunisci i ich wspolczesni nastepcy badzcie przekleci do konca waszych dni,Niech was pieklo pochlonie,!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA