Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Nowe schronisko dla Szczecina

Data publikacji: 19 stycznia 2016 r. 17:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Nowe schronisko dla Szczecina
 

Przy ul. Chopina czy w Dolinie Siedmiu Młynów – już tylko te dwie lokalizacje dla nowego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt są brane pod uwagę zarówno przez wolontariuszy, jak i urzędników: magistratu oraz Zakładu Usług Komunalnych. Pierwsza obecnie ma u nich status najbardziej optymalnej, bo dobrze skomunikowanej i z dala od zabudowy mieszkalnej. Natomiast druga jest tyleż malownicza, co droga w realizacji. Radni zaopiniują prezydentowi jedną, ale dopiero po obejrzeniu obu proponowanych terenów.

Temat schroniska od miesięcy rozpala społeczne emocje. I to właśnie społeczne konsultacje będą miały ogromne znaczenie w ostatecznym wskazaniu nowej lokalizacji dla tej placówki. We wtorek z propozycjami magistratu, popieranymi przez wolontariuszy i ZUK, zapoznali się radni z komisji ds. inicjatyw społecznych RM Szczecina. ©℗

Więcej czytaj w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianka
2016-01-24 02:15:14
Nowe schronisko owszem ,ale dlaczego w jednym z ładniejszych rejonów Szczecina?Czy miejskim decydentom naprawdę obce jest poczucie estetyki i spójności w zagospodarowaniu przestrzennym .Przecież schronisko to nie tylko bezdomne psy i koty ,ale też wszystko to co towarzyszy im:odchody ,szczekanie i ujadanie ,utylizacja martwych zwierząt.A przecież dookoła jest las i zwierzęta dziko żyjące ,które są u "siebie".Są jeszcze też mieszkańcy okolicznych domów.Czy w takim dużym mieście jak Szczecin to jest jedyne miejsce do którego dojeżdża miejski autobus?Takie zniszczenie dzielnicy i terenów spacerowo-rekreacyjnych możliwe jest chyba tylko w mieście ,gdzie miłość do zwierząt myli się z akceptacją dla wszechobecnych psich odchodów-patrz :centrum miasta ,ulice i skwery ,gdzie miłośnicy zwierząt wychodzą za potrzebą swoich pupili i najwyraźniej ani właścicielom psów ani gospodarzom miasta nie przeszkadza takie "pole minowe".Szkoda.
skandal
2016-01-20 18:08:05
lokalizacja przy Chopina z dala od zabudowy mieszkaniowej? Kpina 100 m do Osiedla Skarbówek gdzie mieszka ok 400 osób, a na przeciwko schroniska po drugiej stronie Chopina Ogrody działkowe ROD Skarbówka nie dalej jak 300 m mieszkaja na Osowie ludzienp. przy Junackiej. Co za urzędniczyna wymyslił lokalizację, posłać go do sprzątania boksów
Pirek
2016-01-19 21:30:00
W dolinie siedmiu młynów!!!! Mieszkam obok i jest dużo chętnych na wolontariat także ja :)
niestety
2016-01-19 21:10:15
Jeśli w nowe miejsce zostaną przeniesieni ci sami pracownicy schroniska, nawet najlepsza lokalizacja nie pomoże tym nieszczęsnym zwierzakom. Należy zacząć od zatrudnienia porządnych ludzi, dla których dobro zwierząt ma jakiekolwiek znaczenie.
@
2016-01-19 19:55:42
Ja proponuję na Janosika w budynkach po dawnym szpitalu. Najpierw chciał to marszałek ale się wypioł, Może psy zaakceptują. Przestrzennie w miarę ciepło i inwestować nie trzeba i przynajmniej puste nie będzie stało.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA