środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe schronisko dla Szczecina

Nowe schronisko dla Szczecina

Nowe schronisko dla Szczecina
Data publikacji: 2016-01-19 17:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2832 104667

Przy ul. Chopina czy w Dolinie Siedmiu Młynów – już tylko te dwie lokalizacje dla nowego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt są brane pod uwagę zarówno przez wolontariuszy, jak i urzędników: magistratu oraz Zakładu Usług Komunalnych. Pierwsza obecnie ma u nich status najbardziej optymalnej, bo dobrze skomunikowanej i z dala od zabudowy mieszkalnej. Natomiast druga jest tyleż malownicza, co droga w realizacji. Radni zaopiniują prezydentowi jedną, ale dopiero po obejrzeniu obu proponowanych terenów.

Temat schroniska od miesięcy rozpala społeczne emocje. I to właśnie społeczne konsultacje będą miały ogromne znaczenie w ostatecznym wskazaniu nowej lokalizacji dla tej placówki. We wtorek z propozycjami magistratu, popieranymi przez wolontariuszy i ZUK, zapoznali się radni z komisji ds. inicjatyw społecznych RM Szczecina. ©℗

Więcej czytaj w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

 

Komentarze

Szczecinianka
Nowe schronisko owszem ,ale dlaczego w jednym z ładniejszych rejonów Szczecina?Czy miejskim decydentom naprawdę obce jest poczucie estetyki i spójności w zagospodarowaniu przestrzennym .Przecież schronisko to nie tylko bezdomne psy i koty ,ale też wszystko to co towarzyszy im:odchody ,szczekanie i ujadanie ,utylizacja martwych zwierząt.A przecież dookoła jest las i zwierzęta dziko żyjące ,które są u "siebie".Są jeszcze też mieszkańcy okolicznych domów.Czy w takim dużym mieście jak Szczecin to jest jedyne miejsce do którego dojeżdża miejski autobus?Takie zniszczenie dzielnicy i terenów spacerowo-rekreacyjnych możliwe jest chyba tylko w mieście ,gdzie miłość do zwierząt myli się z akceptacją dla wszechobecnych psich odchodów-patrz :centrum miasta ,ulice i skwery ,gdzie miłośnicy zwierząt wychodzą za potrzebą swoich pupili i najwyraźniej ani właścicielom psów ani gospodarzom miasta nie przeszkadza takie "pole minowe".Szkoda.
2016-01-24 02:15:14
skandal
lokalizacja przy Chopina z dala od zabudowy mieszkaniowej? Kpina 100 m do Osiedla Skarbówek gdzie mieszka ok 400 osób, a na przeciwko schroniska po drugiej stronie Chopina Ogrody działkowe ROD Skarbówka nie dalej jak 300 m mieszkaja na Osowie ludzienp. przy Junackiej. Co za urzędniczyna wymyslił lokalizację, posłać go do sprzątania boksów
2016-01-20 18:08:05
Pirek
W dolinie siedmiu młynów!!!! Mieszkam obok i jest dużo chętnych na wolontariat także ja :)
2016-01-19 21:30:00
niestety
Jeśli w nowe miejsce zostaną przeniesieni ci sami pracownicy schroniska, nawet najlepsza lokalizacja nie pomoże tym nieszczęsnym zwierzakom. Należy zacząć od zatrudnienia porządnych ludzi, dla których dobro zwierząt ma jakiekolwiek znaczenie.
2016-01-19 21:10:15
@
Ja proponuję na Janosika w budynkach po dawnym szpitalu. Najpierw chciał to marszałek ale się wypioł, Może psy zaakceptują. Przestrzennie w miarę ciepło i inwestować nie trzeba i przynajmniej puste nie będzie stało.
2016-01-19 19:55:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie