Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W Pilchowie dobudują pieszojezdnię

Data publikacji: 26 czerwca 2019 r. 12:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
W Pilchowie dobudują pieszojezdnię
 

Pod koniec tego lata powinien być gotowy do użytku nowy krótki odcinek jezdni wspomagającej z pasem chodnika dla pieszych, biegnący wzdłuż ul. Emila Zegadłowicza do skrzyżowania z ul. Makowską w szczecińskiej części Pilchowa. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego rozstrzygnął przetarg na wykonawcę robót drogowych. Czas zakładany na realizację zlecenia to do 60 dni kalendarzowych, licząc od daty przekazania placu budowy firmie, która wygrała postępowanie.

Chodzi o niewielki fragment pobocza, przyległy bezpośrednio do pasa jezdni ul. Emila Zegadłowicza, od skrzyżowania z dochodzącą do niej ul. Makowską, która wraz z innymi przyległymi uliczkami, w tym Żywiecką, Myślenicką, Rabczańską, modernizacji nawierzchni jezdni i chodników oraz nowego oświetlenia doczekały się kilka lat temu.

Według projektu, ma tam być urządzony ciąg pieszo-jezdny szerokości 5 m na podsypce piaskowej i kruszywie z nawierzchnią wykładaną płytami ażurowymi typu MEBA oraz kostką betonową szarą i grafitową wraz z dojazdami do kilku pobliskich nieruchomości położonych po zachodniej stronie ul. Emila Zegadłowicza do wysokości posesji o numerze adresowym 60. Zakres prac nie przewiduje przebudowy sieci infrastruktury technicznej. Zlecenie zakłada tylko wysokościową regulację studzienek i zaworów, wymianę ram i pokryw studni teletechnicznych na ciężkie oraz zabezpieczenie linii elektroenergetycznych rurami osłonowymi.

Roboty, na które daje 7-letnią rękojmię, wykona firma Usługi Ogólnobudowlane Bobrowski ze Szczecina, która zaoferowała swe usługi za 171 965,83 zł, tj. w kwocie o niespełna tysiąc złotych przekraczającej kalkulację kosztów ZDiTM. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stek Krzycha
2019-06-26 17:05:43
Niech ktoś mi wyjaśni przy wjeździe do Szczecina od strony pilchowa stoi takie betonowe 3 metrowe coś,z napisem Szczecin jest gotowy.Mam pytanie co to jest?Kto za to zapłacił,dla czego tak dużo i dla czego to stoi na ścieżce rowerowej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA