niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > W Pilchowie dobudują pieszojezdnię

W Pilchowie dobudują pieszojezdnię

W Pilchowie dobudują pieszojezdnię
Data publikacji: 2019-06-26 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1026 399004

Pod koniec tego lata powinien być gotowy do użytku nowy krótki odcinek jezdni wspomagającej z pasem chodnika dla pieszych, biegnący wzdłuż ul. Emila Zegadłowicza do skrzyżowania z ul. Makowską w szczecińskiej części Pilchowa. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego rozstrzygnął przetarg na wykonawcę robót drogowych. Czas zakładany na realizację zlecenia to do 60 dni kalendarzowych, licząc od daty przekazania placu budowy firmie, która wygrała postępowanie.

Chodzi o niewielki fragment pobocza, przyległy bezpośrednio do pasa jezdni ul. Emila Zegadłowicza, od skrzyżowania z dochodzącą do niej ul. Makowską, która wraz z innymi przyległymi uliczkami, w tym Żywiecką, Myślenicką, Rabczańską, modernizacji nawierzchni jezdni i chodników oraz nowego oświetlenia doczekały się kilka lat temu.

Według projektu, ma tam być urządzony ciąg pieszo-jezdny szerokości 5 m na podsypce piaskowej i kruszywie z nawierzchnią wykładaną płytami ażurowymi typu MEBA oraz kostką betonową szarą i grafitową wraz z dojazdami do kilku pobliskich nieruchomości położonych po zachodniej stronie ul. Emila Zegadłowicza do wysokości posesji o numerze adresowym 60. Zakres prac nie przewiduje przebudowy sieci infrastruktury technicznej. Zlecenie zakłada tylko wysokościową regulację studzienek i zaworów, wymianę ram i pokryw studni teletechnicznych na ciężkie oraz zabezpieczenie linii elektroenergetycznych rurami osłonowymi.

Roboty, na które daje 7-letnią rękojmię, wykona firma Usługi Ogólnobudowlane Bobrowski ze Szczecina, która zaoferowała swe usługi za 171 965,83 zł, tj. w kwocie o niespełna tysiąc złotych przekraczającej kalkulację kosztów ZDiTM. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

W Pilchowie dobudują pieszojezdnię W Pilchowie dobudują pieszojezdnię

Komentarze

Stek Krzycha
Niech ktoś mi wyjaśni przy wjeździe do Szczecina od strony pilchowa stoi takie betonowe 3 metrowe coś,z napisem Szczecin jest gotowy.Mam pytanie co to jest?Kto za to zapłacił,dla czego tak dużo i dla czego to stoi na ścieżce rowerowej.
2019-06-26 17:05:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie