Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

W piątek Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Data publikacji: 02 kwietnia 2021 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2021 r. 13:24
W piątek Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
 

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski. Stąd pomysł akcji: „Zaświeć się na niebiesko” - tego właśnie dnia wiele budynków użyteczności publicznej na całym świecie oświetlona zostaje w tym kolorze. Po to, aby przybliżyć społeczeństwu temat autyzmu i uwrażliwić na problemy osób z ASD.

Także w Szczecinie na różne sposoby akcentowany jest ten dzień. W Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 na przykład w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Rozumiemy, towarzyszymy, wspieramy, pomagamy". Wszyscy uczniowie szkoły, rodzice i kadra ubrani na niebiesko wykonali zdjęcia, z których powstał kolaż w kształcie serca. - W ten sposób dajemy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami ze spektrum autyzmu - napisali do naszej redakcji przedstawiciele szkoły, przesyłając Czytelnikom "Kuriera" swoje zdjęcie.

A wieczorem w niebieskich barwach, jak co roku 2 kwietnia, będzie można zobaczyć gmach Filharmonii w Szczecinie.

Warto dodać, ze ten dzień rozpoczyna cały niebieski miesiąc - Światowy Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu. Przez ten czas odbywa się wiele wydarzeń i działań edukacyjnych, których celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wanda
2021-04-03 15:41:09
Bardzo dobrze, że organizowane są takie dni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA