wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Koronawirus > Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!

Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!

Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!
Data publikacji: 2020-04-02 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 09:54
Wywietleń: 962 449815

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Szczecinie dzieci dotknięte autyzmem przypomniały o tym w szczególny sposób - przesyłając za naszym pośrednictwem laurki, rysunki i podziękowania dla ciężko pracujących służb medycznych i mundurowych. - Dla nas jesteście bohaterami, dziękujemy! - piszą do tych, którzy od tygodni walczą z epidemią koronawirusa.

Te podziękowania to inicjatywa uczniów, rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie. Placówka zapewnia kształcenie oraz opiekę dzieciom ze spektrum autyzmu.

- Pomyśleliśmy, że podziękowania oraz dobra energia mogą dotrzeć do Adresatów za pomocą "Kuriera Szczecińskiego" - napisali do nas, przesyłając zdjęcie swoich prac i prośbę o przekazanie podziękowań tym, dla których powstały. - Jesteśmy specjalistyczną placówką specjalną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub sprzężeniami. Dla naszych uczniów jest to szczególnie trudny czas, bo ich stały system dnia czy tygodnia, został mocno zaburzony. Na tyle, na ile to możliwe, nauczyciele i rodzice tłumaczą dzieciom, co się dzieje i dlaczego musimy zachowywać się w określony sposób: zostać w domu, myć ręce, używać dziwnie pachnących płynów, nosić maseczki na twarzy. Doceniamy i szanujemy pracę lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych, policjantów, straży miejskiej i straży pożarnej oraz wszystkich, którzy pracują. Dla nas są bohaterami – dziękujemy!

(gan)

Fot. SPS nr 52

Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”! Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie