Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!

Data publikacji: 02 kwietnia 2020 r. 19:07
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2020 r. 09:54
Dzieci z autyzmem dziękują służbom: „Dla nas jesteście bohaterami”!
 

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Szczecinie dzieci dotknięte autyzmem przypomniały o tym w szczególny sposób - przesyłając za naszym pośrednictwem laurki, rysunki i podziękowania dla ciężko pracujących służb medycznych i mundurowych. - Dla nas jesteście bohaterami, dziękujemy! - piszą do tych, którzy od tygodni walczą z epidemią koronawirusa.

Te podziękowania to inicjatywa uczniów, rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie. Placówka zapewnia kształcenie oraz opiekę dzieciom ze spektrum autyzmu.

- Pomyśleliśmy, że podziękowania oraz dobra energia mogą dotrzeć do Adresatów za pomocą "Kuriera Szczecińskiego" - napisali do nas, przesyłając zdjęcie swoich prac i prośbę o przekazanie podziękowań tym, dla których powstały. - Jesteśmy specjalistyczną placówką specjalną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub sprzężeniami. Dla naszych uczniów jest to szczególnie trudny czas, bo ich stały system dnia czy tygodnia, został mocno zaburzony. Na tyle, na ile to możliwe, nauczyciele i rodzice tłumaczą dzieciom, co się dzieje i dlaczego musimy zachowywać się w określony sposób: zostać w domu, myć ręce, używać dziwnie pachnących płynów, nosić maseczki na twarzy. Doceniamy i szanujemy pracę lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych, policjantów, straży miejskiej i straży pożarnej oraz wszystkich, którzy pracują. Dla nas są bohaterami – dziękujemy!

(gan)

Fot. SPS nr 52

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA