poniedziałek, 27 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > W piątek co czwarty nauczyciel na L4. Trwa protest

W piątek co czwarty nauczyciel na L4. Trwa protest

W piątek co czwarty nauczyciel na L4. Trwa protest
Data publikacji: 2019-01-18 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:06
Wywietleń: 1019 372193

Mimo nieoficjalnych zapowiedzi, iż w piątek zwiększy liczba nauczycieli na zwolnieniach lekarskich, w stosunku do ostatnich dni, nic takiego się nie wydarzyło. Protest w Szczecinie trwa jednak nadal.

Obecnie co czwarty nauczyciel jest na zwolnieniu L4. Największy problem jest w podstawówkach, gdzie nie pracuje prawie połowa belfrów. Jak poinformowano nas w biurze prasowym Urzędu Miasta, w tych placówkach o godz. 8 nieobecnych było 1259 nauczycieli. W przedszkolach brakowało z kolei 209 i 150 w zespołach szkół. Procentowo największej ilości nauczycieli nie było w pracy w piątek w SP 56, SP 16, PP9, PP 3.

- W tym tygodniu dniem, w którym była największa absencja nauczycieli, była środa. Wtedy brakowało ponad 2200 nauczycieli łącznie w szkołach i przedszkolach - powiedziała nam Marta Kufel z biura prasowego UM. - W pozostałe dni na zwolnieniach było około 1700 - 1800, na 6690 wszystkich nauczycieli w szczecińskiej oświacie. Większość dostarczanych przez nauczycieli zwolnień wystawiana była do dzisiaj, zatem od poniedziałku sytuacja powinna się normalizować.

Przypomnijmy, że przechodzenie nauczycieli na zwolnienia lekarskie to forma protestu, a wśród postulatów m.in. podwyżka zarobków.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Czy zwolnienia lekarskie to dobra forma protestu nauczycieli?

Komentarze

ale jaja
Macie rację, pozamykać szkoły, dlaczego mamy to finansować z naszych podatków.
2019-01-20 10:35:05
Greg
To jest moim zdaniem oszustwo, a oszustwo to przestępstwo i na pewno nie jest godne naśladowania przez dzieci czy młodzież, jeżeli zdrowemu człowiekowi udziela się oszukańczego zwolnienia. Jak można taki przykład dawać ... a nauczyciel naucza.... Nie neguje prawa do protestu, ale forma jest godna kary.
2019-01-19 06:27:07
ida
Popieram nauczycieli! Walczcie o swoje! Nie słuchajcie obelg! Trzymajcie się nie poddawajcie!!! Nadszedł czas na Wasz wspólny silny głos! TERAZ!
2019-01-18 22:17:16
obiektywny były wyborca PIS
widać po komentarzach poprzedzających mój ,że "państwo zaślepione jest autorytarnym PISEM " , a komentatorzy to "komuno wróć" zobaczymy jak sytuacja dalej się rozwinie , ani klecha , ani pan Kaczyński , ani Rydzol wam nie pomoże i przegracie każde wybory , jak Unia Europejska odetnie dotacje ... czekam zniecierpliwiony !!
2019-01-18 20:40:05
xxx
Druku L4 nie ma już od kilku ładnych lat. Dlaczego cały czas ta nazwa jest wałkowana w mediach.
2019-01-18 20:29:27
Gość
A gdzie ZUS, bo udzielając korepetycji nauczyciele pewnie już nie chorują, "grypa" do godziny 16. a później koreczki.
2019-01-18 19:49:26
To jest chore.
Trzeba bylo strajkowac za PO,jak mozna tak sie zachowywac?
2019-01-18 19:17:54
ja
dwa tygodnie chorobowego plus dwa tygodnie ferii bo trzeba odpocząć po chorowaniu a później trzynastka.
2019-01-18 16:12:41
To jest stan epidemii!!!!
Zamknąć szkoły, wprowadzić kwarantannę we wszystkich placówkach Szczecina, przesunąć rok szkolny na lipiec. W każdym innym przypadku mamy żarty a nie poważne państwo.
2019-01-18 15:37:41