Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W parku zabawa

Data publikacji: 17 czerwca 2016 r. 23:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
W parku zabawa
W parku Chopina - o ile aura dopisze - zwykle odbywają się jedne z najbardziej kolorowych familijnych festynów: pełne atrakcji, niespodzianek i słodyczy. Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)  

Kto szuka powodu dla spędzenia sobotniego popołudnia w plenerze, szansy na udział w grach i zabawach z nagrodami, a do tego chce obejrzeć spektakl „Pchły Szachrajki" lub posłuchać scenicznie i „Lirycznie o miłości" - ten powinien obrać azymut na park Chopina, gdzie to wszystko, a nawet więcej, czekać będzie na festynie pod hasłem „Lato 2016".

Zabawa zacznie się w samo południe (18 czerwca), a potrwać ma aż do godz. 20. Moc darmowych atrakcji i słodkości zapewnia Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn. Co w programie?

- Już o godz. 12 rozpoczniemy spektaklem nie tylko dla najmłodszych: pod tytułem „Pchła Szachrajka", a w wykonaniu Teatru Rozmaitości „Grawitacje". Natomiast teatralną wersję przedstawienia tylko dla dorosłych, czyli „Lirycznie o miłości", będziemy mieli okazję obejrzeć wieczorową porą, bo po godz. 18 - opowiada Maria Myśliwiec, przewodnicząca miejscowej rady osiedla i współorganizatorka festynu. - Także na scenie będą się prezentowali najmłodsi artyści, czyli przedszkolaki z „Gammy" oraz „Familijne Omnibusy", jak również młodzież z Gimnazjum nr 34. To od godz. 13. Natomiast od g. 14 czeka nas program specjalny Ośrodka Kultury „Saniga". Co to będzie, niech do premiery pozostanie niespodzianką.

Poza sceną też sporo się zadzieje. Będą gry i zabawy z nagrodami, trampolina i kolejka tyrolska, podskoki i ślizgi na zabawkach dmuchanych, a też pokazy szczecińskich służb mundurowych. Nawet Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT zapowiedział „namiot z atrakcjami".

Przy okazji będzie co zjeść i co wypić (płatna oferta kateringowa). Przede wszystkim jednak sympatycznie spędzić sobotnie popołudnie w plenerze parkowym, na świeżym powietrzu, z rodziną i przyjaciółmi. Uwaga: w parku działa siłownia pod chmurką, kolejka tyrolska, są dostępne trzy stoły pingpongowe oraz  wspinaczkowe urządzenia dla najmłodszych. Jest więc szansa nie tylko na rekreację, ale również na aktywne spędzenie czasu jeszcze przed wakacjami. ©℗

(an)

 

Na zdjęciu: W parku Chopina - o ile aura dopisze - zwykle odbywają się jedne z najbardziej kolorowych familijnych festynów: pełne atrakcji, niespodzianek i słodyczy.
Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zamiejscowy
2016-06-18 09:25:29
Przy jakiej ulicy ten Park Chopina? Również dobrze można podać na placu wujka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA