Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

W parku Chopina piękno i siła [GALERIA]

Data publikacji: 21 sierpnia 2016 r. 14:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
W parku Chopina piękno i siła
 

"Sportowa sylwetka jest tu wartością dodaną. Podczas treningu przede wszystkim wyrabiamy kondycję, wytrzymałość i siłę. Dla przyjemności, na świeżym powietrzu. Ćwiczymy dwójkami, wzajemnie się dopingując. Z programem dostosowanym do każdego wieku i umiejętności. Wspólnie, a więc mając okazję do integracji. I - co też jest istotnym plusem - całkowicie darmo" - mówił Mateusz Groniewicz, który wraz z Bartłomiejem Rojkiem z Fundacji Anioły Sportu poprowadził pierwsze zajęcia na tzw. treningowym placu zabaw, jaki w niedzielę otwarto w parku Chopina.

W inauguracyjnym treningu wzięło udział ponad 30 miłośników aktywnej rekreacji, nie tylko z os. Arkońskiego-Niemierzyn, ale również z Osowa i Starego Miasta. Kolejne - pod egidą profesjonalnych trenerów Fundacji - będą się odbywały co niedzielę, niezależnie od pogody, od godz. 10.30.

Wielki kombinat do ćwiczeń kalisteniki - efektywnego treningu siłowego wszystkich partii mięści, w jakim wykorzystuje się głównie własną masę ciała - jest jednak dostępny dla wszystkich chętnych nieustannie: 24 godziny na dobę. Aby z niego korzystać, wystarczy odrobina dobrej woli, a także... smartfon: zestaw ćwiczeń opracowanych przez Anioły Sportu jest zapisany kodem QR na tablicy informacyjnej placu, wystarczy więc ściągnąć z Internetu bezpłatną aplikację do jego odczytania.

- Dzięki temu, że treningowy plac zabaw od startu cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, już w najbliższym tygodniu zostanie rozbudowany o dodatkowy podest oraz tzw. opony. Stanie przy nim także ławka, na której będzie można położyć rzeczy w trakcie rozgrzewki czy rozciągania, albo po prostu odpocząć po forsownych ćwiczeniach - dopowiada Maria Myśliwiec, przewodnicząca miejscowej Rady Osiedla.

Treningowy plac zabaw jest podobny tym, jakie już funkcjonują przy Azoty Arenie i Arkonce. I jak one - za sprawą Fundacji Anioły Sportu i ich kampanii ph. "Trenuję, bo lubię" - uzyskał rekomendację Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Gimnastycznego, a szczyci się także mecenatem Szczecina oraz patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. ©℗

(an)
Fot. Arleta NALEWAJKO

 
Zadania, jakie są celem społecznej kampanii „Trenuję, bo lubię", realizowanej przez Fundację Anioły Sportu:

- przeciwdziałanie otyłości, także wśród dzieci,
- aktywacja osób po 60 roku życia,
- odciąganie młodzieży od wszelkiego rodzaju używek (alkohol, dopalacze),
- integracja lokalnych środowisk społecznych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do-do hau
2016-08-22 22:34:58
Tych z Osowa pewnie by to nie przekonało ,jak by usłyszeli ,że ma być hotel to by tylko zmienili hasła protestu na :"nie chcemy domu publicznego dla psów i kotów ".
do hau
2016-08-22 19:30:17
schronisko będzie naprzeciwko skarbówka, więc daleko od parku chopina oraz od zabudowań, bo skarbówek to działki rekreacyjne, każda lokalizacja na schronisko będzie zła, proponuję nazwę hotel spa & reszort dla psa to nie będzie protestów
hau
2016-08-22 00:07:17
Jak im wybudują to schronisko dla psów na Chopina to się odechce zabaw w parku.
BarBro
2016-08-21 19:14:19
no, w końcu coraz więcej tych urządzeń, w parku Chopina to była pierwsza miejscówka nie licząc drążków w lasku arkońskim. Na tych urządzeniach (NAF) drążki powinny być wyżej, na wysokości 230 lub 240 cm od ziemi. Przydałoby się odnowić drążki w lasku arkońskim, bo tam jest odpowiedni klimat do ćwiczeń, ten kto tam ćwiczył to wie o co kaman. Brakuje takiego krytego obiektu do takich ćwiczeń, bo nie zawsze jest pogoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA