sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W obronie praw ojców

W obronie praw ojców

W obronie praw ojców
Data publikacji: 2017-08-15 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 2588 288316

Złożeniem w sekretariacie prezesa Sądu Rejonowego w Koszalinie petycji, m.in. w sprawie respektowania praw ojcowskich, szkoleń dla pracowników sądu w zakresie naprzemiennej opieki nad dzieckiem i opisem negatywnych skutków jej braku, zakończyła się manifestacja ph. „Stop dyskryminacji ojców w sądach”.

W piątek (11 bm.) 20-osobowa grupa zebrała się na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Demonstrujących wsparł Stefan Romecki, poseł Kukiz’15. To część akcji ogólnopolskiej, która ma zapewnić obojgu rodzicom równe prawa wobec dzieci po rozwodzie. Obecnie 95 procent rozstrzygnięć w sądach rodzinnych orzeka się na rzecz matki. Uczestnicy manifestacji twierdzą, że w ten sposób Temida dyskryminuje i ignoruje prawa dziecka. Doświadczył tego np. Arkadiusz Lawrenc, członek Centralnego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca i Dziecka oraz stowarzyszenia Dzielny Tata.pl.

– Wychowywałem córkę przez trzy i pół roku, gdy żona z dzieckiem wyprowadziła się do Koszalina – powiedział mieszkaniec Mielenka. – Zaproponowała, abym przez 30 godzin w miesiącu zajmował się naszym dzieckiem. Na rozprawie zasądzono mi nieco więcej godzin, lecz nie na tyle dużo, żebym utrzymał dotychczasową silną więź z 5-letnią teraz córką.

Manifestanci, wśród których nie zabrakło kilku kobiet, przywoływali słowa Marka Michalaka, że ograniczenie praw jednemu z rodziców jest przemocą emocjonalną w stosunku do dziecka. Tymczasem w orzecznictwie sądowym dominują ustalane kontakty z drugim rodzicem raz na dwa tygodnie, w weekendy lub jeden dzień w tygodniu bez możliwości nocowania w drugim domu. Apelują o potrzebę częstego kontaktu dzieci zarówno z mamą, jak i z tatą. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Ociec
Baby babami ale sędziowie też mają to w dupie. Lecą schematami co drugi weekend + ewentualnie jedno popołudnie w tygodniu. Mój wniosek o inne dni sedzia skwitował ale to będzie trudno zapisać w wyroku. No i mam jak kazdy...
2017-08-17 13:18:24
Do...bywa
Szkoda, ze takich czy innych "Lafirynd" przybywa z roku na rok CO RAZ WIECEJ ! A z 2-ej strony "dlaczego nie" jak maja WSZEDZIE... co raz wieksze wsparcie ! Reasumujac: ryba psuje sie od lba !!
2017-08-16 10:36:32
Adam_Szczecin
Ojcowie są o wiele gorzej traktowani, odbierane są im przecież również i ich dzieci. Matki stosują przemoc zarówno wobec ojców jak i dzieci i pozostają bezkarne - tragedia!!! Nie ma równouprawnienia. Nie ma sprawiedliwości - dlaczego kobiety mogą pomawiać i oczerniać bezkarnie??? Dzieciom jest wyrządzana regularna krzywda. Dzieciom odbierani są rodzice (z reguły ojciec) - na życzenie matki! Matki znęcają się nad własnymi dziećmi stosując alienację rodzicielską. KARAĆ! KARAĆ! SUROWO KARAĆ!!!
2017-08-16 09:59:16
bywa
Widocznie trafili na jakieś lafiryndy, a nie odpowiedzialne kobiety.
2017-08-16 07:13:53
Pytanie do Lupusa...
Jeszcze zaden Facet dobrze na tym nie wyszedl... jak powierzyl "prawie wszystko" wlacznie z wychowywaniem dzieci - tylko Kobiecie ! A Kto i co... jest tego powodem, ze najwiecej przestepcow itp-dobnych.... wychowywalo sie bez Ojca ??
2017-08-15 23:01:27
Lupus
Do "statystyka". Czy wiesz, ilu ojców ubiega się o przejecie opieki nad swoimi dziećmi i jaki ich procent uzyskuje ją? Albo, w jaki sposób chcą sprawować opiekę nad dziećmi ? Czy nie jest tak, że de facto najchętniej oddaliby dzieci pod opiekę swojej matce? Czy opieka naprzemienna, w postaci, w jakiej jest realizowana od pewnego czasu w Polsce to nie jest aby czynienie z dzieci, dla wygody ich rodziców i zaspokojenia ich ambicji, nomadów z plecakiem przyrośniętym do pleców ? Czy to one powinny znosić przez długie lata niedogodności związane z rozwodem rodziców, którzy przecież dość często sobie "poprawiają życie" z nowymi partnerami? Gdyby, wzorem Francji, opieka naprzemienna polegała na tym, że to rodzice zmieniają się w opiece nad dziećmi, które zamieszkują np. w tym samym mieszkaniu, co przed rozwodem, nie zmieniają środowiska, nie są zmuszane do zmiany szkoły, czy przedszkola, czy wielu byłoby jej wielbicieli ? Odpowiedź na te pytania to jest dopiero podstawa do podjęcia rzetelnej dyskusji, a nie biadanie na złe "sfeminizowane" sądy i przerzucanie na innych odpowiedzialności za swojej błędy życiowe (dorosłych przecież ludzi).
2017-08-15 16:21:48
statystyk
"95 procent rozstrzygnięć w sądach rodzinnych orzeka się na rzecz matki" - to prawie taki sam ułamek jak w przypadku kobiet na stanowiskach sędziów w wydziałach rodzinnych
2017-08-15 14:28:56
W rzekomym "rowno-uprawnieniu"... ? ?
Dobra rada dla Facetow NA PRZYSZLOSC... zakladac az 3 sztuki prezerwatyw, bo jak te 2-ie pierwsze "pekna"... to ta 3-cia uratuje Was od wysokich Alimentow i mozliwosci nie spotykania wlasnego dziecka - nawet co 2 tygodnie !!
2017-08-15 11:06:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie