środa, 22 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W obronie niezależnych sądów

W obronie niezależnych sądów [GALERIA]

W obronie niezależnych sądów
Data publikacji: 2018-06-11 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 2799 332535

Europo nie odpuszczaj! Bronimy niezależnych sądów! - to hasła, które się pojawiły podczas protestu przed sądem przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie, zorganizowanego w poniedziałek 11 czerwca przez Komitet Obrony Demokracji. Gościem specjalnym zgromadzenia była Henryka Krzywonos, owacyjnie przyjęta przez kilkuset uczestników protestu

H.Krzywonos, legendarna postać Solidarności, podczas swojego wystąpienia skrytykowała premiera Mateusza Morawieckiego za to, że nazwał partię PiS „kontynuatorem Solidarności”. Przypomniała też, że w stanie wojennym przez pewien czas mieszkała w Szczecinie. Jej wypowiedź zakończyły gromkie brawa i okrzyki.

Zdaniem KOD groźne dla polskiego systemu prawnego jest to, że na mocy ustawy o Sądzie Najwyższym blisko 40 proc. jego sędziów może przejść na wymuszoną, przedwczesną emeryturę. - Zastąpią ich nominaci upolitycznionej już Krajowej Rady Sądownictwa, w pełni kontrolowanej przez rząd. Liczba sędziów SN zostanie znacząco zwiększona i nowi, z nadania politycznej KRS, stanowić będą aż 60 proc. Będzie to ostatni akt przejmowania sądów przez partię rządzącą - tłumaczyli manifestujący.

Według protestujących, ostatnią deską ratunku dla naszej demokracji jest Unia Europejska. Dlatego organizacje obywatelskie, tworzące koalicję prodemokratyczną, wystosowały list do przewodniczącego Komisji Europejskiej, w którym apelują o niezwłoczne skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE, w trybie przewidzianym artykułem 258 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, oraz złożenie wniosku o zastosowanie środków tymczasowych.

We wtorek Komisja Europejska kolejny raz pochyli się nad problemem praworządności w Polsce.

(KK)

Fot. Dariusz Gorajski

 

W obronie niezależnych sądów W obronie niezależnych sądów W obronie niezależnych sądów W obronie niezależnych sądów W obronie niezależnych sądów

Komentarze

tak jest za komuny.
Tak było za PRLkomuny i tak jest za PiSkomuny. Kazda dyktatura musi podporządkować sobie Sądy. Podstawowa zasada Wodza : Tylko Wódz ma decydowac o wszystkim. Jakieś Sądy nie bedą mu ogłaszać swoich wyroków, od wyrokowania to jest Wódz Kaczyński. Tym bardziej, że chodzi o to czy wybory są ważne , czy nie. W sprawach ważnych dla wodza też nie może byc tak że jakiś Sąd decyduje.
2018-06-13 03:46:03
Pyt. do... O to dba kazdy wodz
I jak dalej myslisz... ze w latach 1945 - 2015 czyli az przez 70 lat - tez tak bylo ???
2018-06-12 22:11:55
Z Foto wziete...
Na szerokiej banderoli wyraznie widac: ze grupka Lewakow w dalszym Ciagu i PO-nownie - Zada Szacunku dla Czerwonego Prawa... czyli z lat 1945 - 2015 !!
2018-06-12 21:59:24
O to dba kazdy wódz.
Prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. O to dbał Hitler, Stalin. O to dba kazdy wódz w kazdej dyktaturze.
2018-06-12 18:27:07
I znów nie wiedziałem.
I znów nie wiedziałem że jest demonstracja, bo bym przyszedł. Kurier nie napisał.
2018-06-12 18:16:57
trohan
Wpisy kilku (2-3?)szjbusków, patałachów -którzy nic ciekawego nie mają do powiedzenia. Za to drą mordy chyba dla samego darcia. No co idioci-lżej wam?
2018-06-12 16:32:36
dante
Do roboty darmozjady z KRZYWONOS na czele. Krzyczeć potraficie, ale nic zrobić nie potraficie. Doszłoby do czwartego rozbioru POLSKI za waszych czasów jak byście jeszcze trochę rządzili. Sprzedali wszystko co było do sprzedania .
2018-06-12 14:02:42
gregor102
Europa budzi się z lewackiego letargu, najlepszym przykładem są własnie Włochy, ale także Austria. A, tym kodomitom zostało już tylko "wycie" do socjalistów z UE.
2018-06-12 13:31:29
sid
Na szczęście w 2019 roku wybory i przestępcy z PiS odejdą w zapomnienie
2018-06-12 13:05:38
szczecinianin - normalny
Zebrała się czerwona hołota i skamli do europejskiego lewactwa...
2018-06-12 11:09:05
Krzysio
jeszcze rok i koniec tego cyrku
2018-06-12 10:35:11
;-)
Władimir pozdrawia wielu wiernych towarzyszy komentujacych to co w jego kraju jest niedopuszczalne czyli wolnosc, rownosc, demokracja,kapitalizm,dobrobyt UE I NATO, gratulacje ,wielu nawet nie musi placic i zdobedzie zachod bez jednego wystrzału wlasna bronia zachodu czyli demokracja a konkretnie na sponsorowaniu i wspieranie skrajnego prawactwa i lewactwa, supper ,ruski mir na horyzoncie
2018-06-12 09:48:33
Posady i Stołki
Pieniądze i Stanowiska - to jest najważniejsze dziś dla ludzi z PiSu
2018-06-12 09:35:54
Sebastian
Pokolenie UB w akcji
2018-06-12 09:28:19
Janusz
Sądząc po ilości demonstrantów, nadzieją napawa fakt, iż znakomita większość szczecinian jest normalna. Demokracja ma się dobrze i nikt nie zabrania demonstrować każdemu.
2018-06-12 09:21:08
Kosa
"Dziki tłum", będzie ze dwadzieścia osób...
2018-06-12 09:03:04
krótko
No dobrze tak każdy krzyczy ale co daje zwykłemu, przeciętnemu człowiekowi ta reforma sądów zrobiona przez pis? Sądy są tak samo powolne, tak samo orzekają, że bandzior ma większe prawa od ofiary itp. Ta ustawa oprócz tego, że podporządkowuje sądy partii rządzącej niewiele wnosi pozytywnych rzeczy dla przeciętnego biorcy 500 plus.
2018-06-12 08:47:09
taka prawda
Reżim PiS niszczy praworządność w Polsce, jednocześnie okradając Polaków
2018-06-12 08:37:18
Andzisan
To są komuniści bronią PZPR
2018-06-12 08:31:59
Do pismen
A stasiu pieta wisi u ciebie nad łóżkiem he he he
2018-06-12 07:50:52
24k
" czerwony " jak kurier ....
2018-06-12 07:44:09
Brawo
Są jeszcze Polacy, którym zależy na wolnej Ojczyźnie.
2018-06-12 07:41:24
Radek
Na widik Krzywonos nawet tramwaj nie staje.
2018-06-12 06:49:25
Marfi
Szkoda, że "Bolek" nie przyjechał. Dwoje wnucząt w kiciu.
2018-06-12 06:20:26
nie nowoczesny
na oczyszczalni ścieków róbcie te nawiedzone spędy oszołomów!!!!!
2018-06-12 05:40:43
U2
PiS men- opowiedz ile kasy nachapali się pisowcy bez wykształcenia i umiejętności Doją Polskę aż miło, nawet radni ze wsi, wystarczy być w PIsie . To ty będziesz się wstydził swoich wpisów w wolnej Polsce. Będziesz udawał , że niechcąxy wpisujesz takie peany na ten prorosyjski PIS.
2018-06-12 01:11:47
Ohyda, wstyd, nie opowiadajcie swym wnukom i prawnukom co robiliście.
brrrr....
2018-06-11 23:49:10
Gość
Kto by to wy.......ał!
2018-06-11 23:29:02
Manipulanci...
Właśnie,, odlubiłem'' Kurier...
2018-06-11 23:09:31
Hornblower II
Już myślałem, że nikt nie stanie w Szczecinie w obronie demokracji. Brawo KOD. Nie ważne ilu was było. Ważne, że Komisja Europejska to zobaczy i może ktoś da chociaż lekkiego prztyczka biorcom nagród (słusznie należnych zresztą) i członkom PiS zasiadającym za niewyobrażalne dla śmiertelnika pieniądze w radach nadzorczych.
2018-06-11 23:05:47
Przejść nie można
A Szczecinianie rządają wolnego chodnika, a nie zajętego przez oszołomów.
2018-06-11 22:27:41
Obiektywny patriota
"Niezależne sądy" według neo-targowicy: www.youtube.com/watch?v=2mxYKguSBg8
2018-06-11 22:06:24
@Waldemar
Sto osób? Na waszych "marszach życia" w ostatnią niedzielę było 15 osób w przeliczeniu na marsz. Tak więc 100 osób to całkiem niezła frekwencja.
2018-06-11 21:31:50
Waldemar
może ze sto osób i motornicza krzywonos
2018-06-11 20:59:43
mos
Czemu niema zdjecia z gory kilku wariatow a reszta przechodni gapie i kobieta z barek
2018-06-11 20:51:42
Łamistrajk
Gościem "specjalnym" Taki protest jaki gość specjalny - legendarny krętacz(ka)
2018-06-11 20:40:27
PiS men
Antyrządowe manifestacje na ulicach. Demokracja jest zagrożona. Protesty uliczne, megafony i manifestacje. Demokracja jest zagrożona. Sędzia ukradł 50 zł kobiecie. Chcą go z roboty wywalić. Demokracja zagrożona. Rzepliński nachapał się kasy. Gersdorf dwa kilo złota. Ja świeczek nie paliłam. Demokracja jest zagrożona. Ale, ale przecież nikt do nich nie strzela z wodnych armatek. Dopiero teraz jest prawdziwa demokracja. Czarne parasolki krzyczą Aborcja na śniadanie. Moja pochwa i moje jajeczko. Sperma dowolna. I tak sobie wyskrobiemy.
2018-06-11 20:23:26