poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Morawiecki wręczył szefowi KE „białą księgę”

Morawiecki wręczył szefowi KE „białą księgę”

Morawiecki wręczył szefowi KE „białą księgę”
Data publikacji: 2018-03-08 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1134 317256

Premier Mateusz Morawiecki wręczył w czwartek w Brukseli przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi "białą księgę" na temat reform sądownictwa – poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera.

KPRM podało, że w "białej księdze" znalazły się "przykłady podobnych rozwiązań z innych krajów UE oraz orzecznictwo międzynarodowych trybunałów".

– Kontynuujemy dialog z Komisją Europejską – podkreśliła Kancelaria Premiera

W czwartek rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefem KE Jean-Claudem Junckerem. To drugie spotkanie szefa polskiego rządu z przewodniczącym KE ws. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce i prowadzonej przez KE procedury naruszenia praworządności. Powstanie białej księgi zapowiedział premier podczas spotkania z korespondentami zagranicznymi w Warszawie, a pod koniec lutego zapewnił, że zostanie ona zaprezentowana przed spotkaniem z Junckerem.

KE prowadzi wobec Polski procedurę naruszenia praworządności od 2016 r. w związku z zastrzeżeniami wobec przeprowadzanej przez władze w Warszawie reformy wymiaru sprawiedliwości.

W grudniu 2017 roku KE skierowała wniosek do Rady UE o rozpoczęcie procedury z art. 7.1 Traktatu o UE, gdyż – jej zdaniem – w ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce przyjęto szereg ustaw, które poważnie zagrażają niezależności sądownictwa i trójpodziałowi władzy.

(pap)

Fot. Twitter/KPRM

Komentarze

U2
Bardzo się cieszę, że porównałeś czarno- czerwoną wronę z 1981 roku z obecnym łamaniem prawa i praworządności, które zasługuje ma czarną ksiąg hańby polskiej. Cieszę się, że rozumiesz i dostrzegasz te ewidentne związki. Nie sądziłem, że wśród zwolenników PISu są tak nowocześni i europejscy przedstawiciele.
2018-03-10 16:31:58
Jarun
Unia Europejska zleci (zleciła!?) ekspertyzę polskiego prawa...polskim konstytucjonalistom i to tym najwybitniejszym ! Nie możesz paranoiku tego zrozumieć?! Mają na to pieniądze! Ja wiem, że ty wszędzie węszysz spisek przeciwko prezesowi i PiS-owi, że knypek z Żoliborza to dla ciebie świętość, a PiS jest nieomylny i robi tylko dobrze (zwłaszcza dla siebie!), że ekipa dobrej zmiany została wywalona i przyznała sobie nagrodę za ...wywalenie ze stanowiska. Zrozum-jesteś chory, zaczadzony umysł. Przecież nikt normalny nie pisze wszędzie PO z dużej litery. Masz zwidy i omamy, bo wszędzie widzisz "lewaków" i UB-ków. To koniec mojej dyskusji z tobą psycholu.
2018-03-10 08:20:42
Do Jaruna-a raz jeszcze
Jarun-ku s-PO-kojnie... juz malego dlugo-pis-u obawiasz sie i boisz ?? A Nazwisk... tych Lewckich "znawcow" obecnego Polskiego Prawa i w UE... jakos jednak Nie PO-trafisz PO-wymieniac...??
2018-03-10 01:08:49
Jarun
Piorun nie pisz do mnie - bo twego bełkotu nie rozumiem. PiS nie poprawia polskiego prawa -tylko je łamie, (zwłaszcza Konstytucję!) i zawłaszcza stanowiska, przyznając sobie nagrody za...złą pracę. Chapią aż im się z ryjów ulewa, np 15 mln Macierewicza na pisowskie "ośmiorniczki", 65 tys. przyznała sobie broszka, bo wywalili ją z premierostwa, czyli nagroda za złą pracę....itd.
2018-03-09 00:05:10
Do U2
Wystarczy juz, ze 13.12.1981 roku tj. 37 lat temu... po-wstala wowczas "czarno/czerwona" WRON-a i dzisiaj PO-dobnej i "czarno-czerwonej" Ksiegi, juz wiecej w Polsce - Nie PO-trzebujemy !!
2018-03-08 23:55:54
Piorun... do Jarun-a
Widac ze na obecnym Polskim Prawie i Sprawiedliwosci - NIE ! A ktory z Lewicowych Parlamentarzystow w UE, jest Prawnikiem i poznal DOKLADNIE... pod katem Prawnym to dzisiejesze Polskie czyli RP Prawo ? No Jarun, PO-wymieniaj w takim razie Nazwiska...??? A w przypadku pozostalych 27 Krajow UE - wszystko jest juz "Sia-La-la" (?) czy tylko "czepiaja sie" Polski...a jesli tak, to zapytaj i Nie prawnika Pana D. Tuska dlaczego...?
2018-03-08 23:45:06
U2
Powinna raczej powstać czarna księga wszystkich przypadków łamania przez PIS konstytucji i praworządności w Polsce. Byłby to bardzo ciekawy katalog.
2018-03-08 22:16:28
Jarun
Tu nie chodzi o reformy w polskim sądownictwie - tylko o łamanie praw konstytucji. PiS myśli, że w Unii są sami idioci i na prawie się nie znają ?!
2018-03-08 18:54:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy