czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > W morzu znaleziono ciało chłopca

W morzu znaleziono ciało chłopca

W morzu znaleziono ciało chłopca
Data publikacji: 2018-08-18 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2338 343865

Ciało chłopca znaleziono w sobotę (18 sierpnia) w Darłówku. To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

- Ciało chłopca zostało znalezione na wysokości wschodniego falochronu - poinformował w sobotę kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński.

Ratownicy wydobyli ciało i zabezpieczyli je. Potwierdzenie, czy są to zwłoki poszukiwanego 13-latka, da identyfikacja.

* * *

W piątek odnaleziono dryfujące około 200 m od falochronu ciało dziewczynki. Jest to najprawdopodobniej 11-letnia siostra chłopca.

We wtorek po południu na plaży w Darłówku Zachodnim matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 14 i 13 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Według policyjnych ustaleń, kobieta miała na chwilę spuścić je z oczu, wychodząc z najmłodszym dzieckiem do pobliskiej toalety. Jeszcze we wtorek ratownicy wyciągnęli z morza 14-latka. Reanimacja okazała się skuteczna, ale chłopiec nie przeżył kolejnego dnia - zmarł w szpitalu w Koszalinie. Rozpoczęły się wówczas poszukiwania dwojga dzieci uznanych za zaginione.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trójki dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi. Śledztwo będzie także dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Oba czyny są zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Nikt nie usłyszał zarzutów. Kontynuowane są czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Wielu świadków już zostało przesłuchanych, w tym rodzice dzieci.

W piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zobowiązane do pełnienia pieczy nad plażowiczami na kąpielisku w Darłówku złożył adwokat rodziców dzieci Paweł Zacharzewski. Jak powiedział, "rodzice dzieci mają szereg zastrzeżeń do akcji ratowniczej, która została podjęta". Oboje, jak zapewnił, byli na miejscu zdarzenia.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

k
Wielka tragedia rodziny . Niestety były już inne podobne zdarzenia . Niektórym ludziom przydałoby się uświadomić jakie zagrożenia występują podczas kapieli i pływania w morzu . Trzeba pokazać i wyjaśnić jaki jest ruch wody przy takich wiatrach i falach . Tylko kto to ma zrobić , najlepiej przed sezonem urlopowym ? Ludzie wolą oglądać programy typu "jak oni skaczą , wyją / śpiewają/ , gotuja , tańcza - czysta/ bezmyslna/ rozrywka . Moze i są / są ! / programy popularno-naukowe , ale ludziom sie nie chce oglądać . Efekt - tragedie w wodzie . A same zakazy i mandaty niewiele dadzą !
2018-08-19 12:59:38
Halabardnik
Najbardziej tacy nieodpowiedzialni debile pewnie płakali za utratą 1000zł miesięcznie.
2018-08-18 22:34:40
Klima
Czerwona flaga niestrzeżona plaża koło falochronu gdzie dno mocno podmyte i jeszcze pretensje że akcja ratunkowa źle przeprowadzona.To wielka tragedia ale bezczelność rodziców tych dzieci nie zna granic.Wina matki ewidena zero wyobraźni tyle się mówi na ten temat w telewizji,radiu w internecie,kampanie reklamowe.A ludzie dalej swoje.Bez komentarza.
2018-08-18 18:48:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie