Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Zapomniany kawałek wyspy

Data publikacji: 19 września 2016 r. 09:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
W KURIERZE. Zapomniany kawałek wyspy
Fot. Bartosz Turlejski  

Świat zabaw, sportu i rekreacji dla każdego – tak nazywa się projekt do budżetu obywatelskiego, do którego przekonują działacze świnoujskiej Platformy Obywatelskiej. Swój pomysł argumentują tym, że w pobliżu nie ma żadnego placu zabaw ani boiska. I po prostu wypadałoby ożywić cieszącą się nie najlepszą sławą ulicę Krzywą, a przy okazji całą okolicę.

Przestrzeń w okolicy ul. Krzywej i ul. Grunwaldzkiej składałaby się z pięciu stref: Strefy Rodzin, Urządzeń Linowych, Strefy Seniora, Strefy Młodzieży oraz Parkour Parku. Rajcy chcą też, żeby zatrudniony został animator obiektu, którego zadaniem będzie czuwanie nad tym miejscem i organizowanie wydarzeń.

– W promieniu kilometra nie ma placu zabaw, a najbliższe boisko jest przy „czwórce”. Chcemy zmiany oblicza ulicy Krzywej oraz okolicy. Chcemy miejsca, w którym czas mogliby spędzać zarówno seniorzy, jak i dzieci oraz całe rodziny – mówi w rozmowie z „Kurierem” Jan Borowski, radny PO. – To nasz trzeci projekt do budżetu obywatelskiego. Wcześniejsze nie odniosły sukcesu, ale wierzymy, że tym razem będzie inaczej. To projekt, który łączy pokolenia. ©℗

Tekst i fot. BaT

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 19 września 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Seniorzy !!! gdyby nie udręczone PO to byście nie mieli nic, dosłownie byście umarli zgnuśniali.
2016-09-19 12:58:08
.
Rek
2016-09-19 09:20:53
Jak zwykle, im tylko zabawa w głowie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA