czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kupcy z promenady bronią miejsc pracy

Kupcy z promenady bronią miejsc pracy

Kupcy z promenady bronią miejsc pracy
Data publikacji: 2016-04-21 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1099 129142

Przedstawiciele handlujących na międzyzdrojskiej promenadzie spotkali się z radnymi w sprawie planowanej przez miasto rewitalizacji tej części nadmorskiego terenu, przy której od blisko dziesięciu lat prowadzą działalność na 70 stanowiskach handlowych.

Burmistrz Międzyzdrojów zaproponował handlującym wybudowanie przez miasto w przyszłym roku nowych całorocznych obiektów, do których mogliby się przenieść. Budowa nowych sklepików miała rozpocząć się po tegorocznym sezonie i zakończyć jesienią przyszłego roku.

We wrześniu br. przedsiębiorcom kończą się dotychczasowe umowy dzierżawy gruntu, na których stoją wybudowane przez nich pawilony. Burmistrz zapowiedział przedłużenie dzierżaw do końca przyszłego sezonu. Handlowcy chcą mieć jednak więcej czasu na zmianę miejsc pracy. Przynajmniej dwa lata.

– Moglibyśmy jeszcze spokojnie popracować, odłożyć pieniądze i w tym czasie dojść do porozumienia z miastem co do kształtu i kosztów planowanej inwestycji – podkreślają.

W czwartek (21 bm.) podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz przedstawi radnym projekt uchwały z propozycją wydzierżawienia dotychczasowych terenów na okres do 31 października 2017 roku, co umożliwi ewentualne przedłużenie dzierżaw obecnie tam handlującym. Kupcy uważają jednak, że zapowiedziane warunki nowych umów dzierżawy są dla nich ryzykowne i nie do przyjęcia. ©℗

Tekst i fot. Małgorzata Aftewicz

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 21 kwietnia 2016 roku

Komentarze

Kuba
Kto to wymyslil ze na Molo sie trzeba przeciskac miedzy stolikami pogonic tych pseldo handlarzy HOL WOLNY OD STOLIKOW I WIESZAKOW
2016-04-21 12:55:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie