Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kupcy z promenady bronią miejsc pracy

Data publikacji: 21 kwietnia 2016 r. 10:06
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Kupcy z promenady bronią miejsc pracy
Przedstawiciele handlowców z promenady na spotkaniu z radnymi Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej  

Przedstawiciele handlujących na międzyzdrojskiej promenadzie spotkali się z radnymi w sprawie planowanej przez miasto rewitalizacji tej części nadmorskiego terenu, przy której od blisko dziesięciu lat prowadzą działalność na 70 stanowiskach handlowych.

Burmistrz Międzyzdrojów zaproponował handlującym wybudowanie przez miasto w przyszłym roku nowych całorocznych obiektów, do których mogliby się przenieść. Budowa nowych sklepików miała rozpocząć się po tegorocznym sezonie i zakończyć jesienią przyszłego roku.

We wrześniu br. przedsiębiorcom kończą się dotychczasowe umowy dzierżawy gruntu, na których stoją wybudowane przez nich pawilony. Burmistrz zapowiedział przedłużenie dzierżaw do końca przyszłego sezonu. Handlowcy chcą mieć jednak więcej czasu na zmianę miejsc pracy. Przynajmniej dwa lata.

– Moglibyśmy jeszcze spokojnie popracować, odłożyć pieniądze i w tym czasie dojść do porozumienia z miastem co do kształtu i kosztów planowanej inwestycji – podkreślają.

W czwartek (21 bm.) podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz przedstawi radnym projekt uchwały z propozycją wydzierżawienia dotychczasowych terenów na okres do 31 października 2017 roku, co umożliwi ewentualne przedłużenie dzierżaw obecnie tam handlującym. Kupcy uważają jednak, że zapowiedziane warunki nowych umów dzierżawy są dla nich ryzykowne i nie do przyjęcia. ©℗

Tekst i fot. Małgorzata Aftewicz

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 21 kwietnia 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kuba
2016-04-21 12:55:29
Kto to wymyslil ze na Molo sie trzeba przeciskac miedzy stolikami pogonic tych pseldo handlarzy HOL WOLNY OD STOLIKOW I WIESZAKOW

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA