Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ksiądz, ojciec, laureat

Data publikacji: 01 lutego 2016 r. 21:39
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Ksiądz, ojciec, laureat
 

Ks. Tomasz Kancelarczyk z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, założyciel i prezes fundacji Małych Stópek, został 20. laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny. Nagroda została wręczona 19 stycznia w Krakowie.

- To dla mnie spora niespodzianka, nie wiedziałem wiele o tej nagrodzie, chociaż o słudze bożym Ciesielskim słyszałem - zapewnia ks. Tomasz w rozmowie z Kurierem. - Gdy zobaczyłem, kto wcześniej otrzymał tę nagrodę, gdy zajechałem do Krakowa i znalazłem się w znamienitym gronie,  przekroczyło to moje najśmielsze wyobrażenie. Gdy znalazłem się w Sali Senackiej, w gronie profesorów, których bardzo cenię, i którzy cenią wartości dla mnie najważniejsze, było to dla mnie spore zaskoczenie. Bo sam na to nie zasłużyłem.

Ks. Kancelarczyk podkreśla, że wszystko co robi, możliwe jest dzięki wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia Civiitias Christiana i Fundacji Bractwa Małych Stópek. Dzięki osobom zrzeszonym w tych organizacjach, ale także wielu działającym spontanicznie, ma świadomość, że wybrany kierunek jest właściwy.

- Od 2008 r. organizuję Marsz dla Życia (największy w Polsce - przyp. Red.), który ma wymiar edukacyjny i charytatywny - przypomina ks. Tomasz. - Dzięki Bractwu Małych Stópek, wraz z osobami, bez których nie zasłużyłbym na tę nagrodę, wspieram kobiety i nastolatki, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, a chcą urodzić dzieci.

BMS udziela wsparcia psychologicznego i materialnego, zapewnia pomoc fachowców, pomaga w uzyskaniu mieszkania, wspiera też przekazując np. pieluchy, ubranka, czy sprzęt niezbędny dla maluszków. Tylko w ub.r. BMS zebrało i przekazało 120 tys. pieluch.

- I zapewne pomoc będzie coraz większa - nie ukrywa ks. Kancelarczyk. - Dostajemy i przekazujemy także ubranka, łóżeczka. Ale ułatwiamy także uzyskać pomoc medyczną i psychologiczną.

- Jest to nagroda, która poniekąd potwierdza moje ojcostwo wielu dzieci. Jestem tego świadom i nie wypieram się, oczywiście ojcostwa duchowego. Każdy, kto przyczynił się do uratowania życia dziecka, udzielił pomocy, może być uznany za jego ojca, matkę. Ja zawsze byłem przekonany do słuszności tych działań i tego ojcostwa. Jestem wdzięczny, że ta nagroda przypadła mojej osobie” – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk tygodnikowi „Źródło”, który razem z Fundacją tego samego imienia przyznaje nagrody osobom w sposób szczególny wyróżniającym się w działalności na rzecz życia i rodziny

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego - ojca rodziny przyznawana jest corocznie od 1997 r. przez Tygodnik Rodzin Katolickich "Źródło" i Fundację "Źródło". Przyznawana jest ludziom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz rodziny w Polsce, jej formacji i jej rozwoju.

ToT 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Co mowia statystyki...?
2016-02-02 01:24:59
A wogole to ciekawe... ilu to Ksiezy Katolickich jest w calej Polsce faktycznymi Ojcami, tak bardzo angazujac sie z mlodymi dziewczynami... i nie tylko ??
Tylko pytam,
2016-02-02 01:19:35
A co ten Ksiadz ma tez wlasne dziecko czy dzieci... ze jest nazywany Ojcem ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA