czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Ścieżka niezgody w Warzymicach

W KURIERZE. Ścieżka niezgody w Warzymicach

W KURIERZE. Ścieżka niezgody w Warzymicach
Data publikacji: 2016-11-02 13:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:12
Wywietleń: 2742 167358

Mieszkańcy chcą, by ścieżka pieszo-rowerowa w Warzymicach powstała jak najszybciej, bo znacznie skróci ona drogę do Przecławia, tym bardziej że skrót będzie bezpieczny. Teraz większość dzieci chodzących do szkoły przechodzi przez przejazdy kolejowe, na których dochodziło już do śmiertelnych wypadków. Ścieżka pozwoli je ominąć. Jednak przeciwko trasie protestuje właścicielka działki. Gminnej propozycji nie akceptuje też 250 mieszkańców dwóch osiedli: Tęczowe Ogrody i Różane.

– Moje dziecko musi przejść trzy razy przez ulicę, idąc do szkoły w Przecławiu. A chodzi do niej naokoło, ponieważ nie ma przejścia przez osiedle Bursztynowe. To jest długa, prawie trzykilometrowa droga, ale bardziej bezpieczna niż ta przez dwa niebezpieczne przejścia kolejowe, po której chodzi większość dzieci. Gdy kupowaliśmy mieszkanie, to deweloper zapewniał nas, że przejście przez osiedle Bursztynowe będzie i ujęte jest to nawet w akcie notarialnym. A nie ma go do tej pory – mówi Edyta Majewska-Gargula ze Stowarzyszenia Dobrych Działań dla Gminy Kołbaskowo. – Moje dziecko zamiast iść do szkoły pięć minut idzie do niej… pół godziny.

Mieszkańcy „zamkniętego” osiedla Bursztynowego nie zgodzili się na umieszczenie bramki w ogrodzeniu, która znacznie skróciłaby drogę dzieci do szkoły. Ale mieli do tego prawo. Dlatego poważny problem dla mieszkańców pozostał ciągle nierozwiązany. Niedawno wybuchł na nowo w związku z planem wybudowania ścieżki pieszo-rowerowej, która miała go zakończyć, bo zapewniłaby w końcu skrót, na który już od 2005 roku czekają mieszkańcy os. Tęczowe Ogrody i Różane, a szczególnie ich dzieci uczące się w Przecławiu.

Rzecz w tym, że projekt ścieżki rowerowej, który przygotowała gmina Kołbaskowo, spotkał się ze sprzeciwem właścicielki działki, na części której miała ona zostać zbudowana, a także ze sprzeciwem 250 mieszkańców, którzy uważają, że można wytyczyć ją inną trasą, która będzie nie tylko krótsza o ok. 200 metrów, bezpieczniejsza i dużo tańsza.

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 2 listopada 2016 r. 

Marek OSAJDA

 

Komentarze

Ścieżka rowerowa- skrót?
Ścieżka bardziej pasuje tam, gdzie mieszkańcy ją naturalnie wytyczyli- bliżej Rolhurtu... łączy się ze ścieżką z Al. Śliwkowej ( kierunek Warzymice ) i dalej- z drugiej strony, po przecięciu z drogą na Przecław przy hali BIM's, biegnie w stronę Auchan :)
2017-05-02 11:36:20
Katarzyna Wielka rzadzi w Kolbaskowie
Pani Wojt zapomina w jakiej epoce rzadzi! wladza absolutna juz sie skonczyla,wstyd kazda sescja to cyrk,ta sprawa poprostu smierdzi- inwestor ma Wojtowa w kieszeni i nikt nie liczy sie z wlasnoscia wlasciciela ktoremu chca zabrac pas ziemi. Deweloper nie chce dac swojego terenu ! a kradzione jablko zawsze lepiej smakuje!Jestem za wlascicielem a nie za deweloperem.
2016-11-07 01:24:42
ckm
i ma racje właścicielka diałki.
2016-11-03 01:27:15
Karina
Droga, którą dzieci chodzą z Warzymic do szkoły w Przecławiu właśnie jest niebezpieczna i długa. Gdyby ścieżka była zrealizowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, byłaby przede wszystkim bezpieczna, krótsza i tańsza dla Gminy Kołbaskowo. Myślę,że o to powinna zadbać władza tej gminy.
2016-11-02 21:34:14
Taka władza...
Żenada co się dzieje w tym Kołbaskowie. Skąd ta władza się wzięła?
2016-11-02 18:54:33
abc
ale ruch to zdrowie - a dzieci powinny wiecej chodzic - 30 min spacer do szkoly i ze szkoly (czyli min 1 h spaceru dziennie jest zalecana przez wszystkich lekarzy) Byle tylko ta droga do szkoly byla bezpieczna!
2016-11-02 18:08:52
śmiech na sali
Chcieli mieszkać na wsi a teraz narzekają, że muszą tyle chodzić
2016-11-02 16:20:00
Droga
Jeżeli jakiś obszar jest zamknięty, to nikt nie robi do niego furtki. To tak, jakby na biletowaną imprezę zrobić dodatkowe wejście dla ludzi bez biletu. Niestety, takie jest życie.
2016-11-02 13:26:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy