Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Rowerem trochę dalej

Data publikacji: 18 października 2016 r. 10:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Rowerem trochę dalej
 

Ścieżka rowerowa na al. Niepodległości zostanie przedłużona o odcinek do ul. Dworcowej. Miasto szuka wykonawcy, który stworzy drogę.

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dla rowerów w ciągu al. Niepodległości od ul. 3 Maja do Bramy Portowej w Szczecinie. Chodzi o wschodnią stronę al. Niepodległości. Droga dla jednośladów zostanie poprowadzona do ul. Dworcowej.

– To będzie krótki odcinek, ale zostanie połączony z pasami rowerowymi, jakie powstaną na ul. 3 Maja. W ten sposób uzyskamy ciąg udogodnień od ul. Owocowej do al. Wyzwolenia – mówi Tomasz Loga, oficer rowerowy Szczecina. Prace odbywać się będą tylko w przestrzeni obecnego chodnika. Na jezdni nic się nie zmieni, jedyną modyfikacją dla kierowców będzie inna organizacja parkowania. Samochody będą parkować równolegle.

To pierwszy etap z zaplanowanych prac w tym rejonie i przetarg dotyczy tylko wschodniej strony alei. Projekt całości uwzględnia także stworzenie drogi rowerowej po stronie zachodniej. Obustronna droga dla jednośladów wzdłuż al. Niepodległości i ul. 3 Maja pojawia się także w koncepcji sieci ścieżek, jaką trzy lata temu przygotowano na zlecenie miasta. Lecz kontynuacja ścieżki przy Galerii Kaskada i stworzenie infrastruktury przy Bramie Portowej to pieśń przyszłości. Na razie z wnioskiem o zmianę planów miejscowych w tym obszarze wystąpił oficer rowerowy. Tymczasem wykonawcy zainteresowani przetargiem ogłoszonym przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego mogą składać dokumenty do 25 października. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paw
2016-10-20 07:45:09
"budowa" czytaj zwężenie chodnika lub jezdni... nie chodzi o to ze jetem przeciwnikiem zacietym rowerow ale nazywajmy rzeczy po imieniu, wydzielenie pasa kosztem czegos.. a " oficer rowerowy Szczecina" to juz w ogole zostawiam bez komentarza.
czas na edukację rowerową
2016-10-18 15:38:33
Nauczcie tych supermenów rowerowych przepisów i szanowania pieszego. Czekam na naprawę ulic i chodników bo jest żałosny stan od lat.
ścieżka
2016-10-18 11:56:40
a co ze ścieżką rowerową wzdłóż Krzywoustego ?
Jupiii
2016-10-18 10:36:57
Świetnie, nareszcie nie będziemy musieli się wlec samochodami lub tramwajami z siatami zakupów z Galaxy i Kaskady.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA