sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Rowerem przez cały rok

W KURIERZE. Rowerem przez cały rok

W KURIERZE. Rowerem przez cały rok
Data publikacji: 2016-02-06 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 908 116015

Czy wypożyczalnia rowerów publicznych Bike_S mogłaby funkcjonować dłużej niż dotychczas, nawet przez cały rok? Z miejskich jednośladów przez dwanaście miesięcy w roku korzysta się m.in. w Paryżu, Londynie. Propozycje przedłużenia sezonu pojawiły się już w innych polskich miastach.

Kwestia przedłużenia działania wypożyczalni rowerów jest aktualnie poruszana w Warszawie, choć urząd miasta nie przewiduje w najbliższej przyszłości takiej prolongaty.

- Trafiają do nas takie wnioski i propozycje. Przeprowadziliśmy symulację, z której wynika, że w miesiącach zimowych użycie Veturilo byłoby kilka razy mniejsze niż w rekordowym sierpniu, kiedy naliczyliśmy 300 tys. wypożyczeń - informuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Z kolei w Lublinie w poprzednim roku sezon został przedłużony o miesiąc, nie zakończył się w październiku, a w listopadzie. Również po zamknięciu ostatniego sezonu we Wrocławiu pojawiły się sugestie, że mógłby on trwać dłużej niż 9 miesięcy. Przedstawiciel tamtejszego operatora twierdzi, że jest w stanie zapewnić całoroczną obsługę, ale ostateczna decyzja należy do magistratu.  ©℗

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 05.02.2016

Szymon WASILEWSKI

Na zdj.: Jazda przy gorszej aurze jest niemożliwa?

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

997MO
Oświetlenie, one muszą być widoczne!!! O ile latem jak cię mogę, zmierzch zapada ok.20 czy 21 to jesienią, zimą i wczesną wiosną już po południu jest ciemno !!! OŚWIETLENIE !!!!
2016-02-06 12:59:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie