Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Rowerem przez cały rok

Data publikacji: 06 lutego 2016 r. 11:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
W KURIERZE. Rowerem przez cały rok
 

Czy wypożyczalnia rowerów publicznych Bike_S mogłaby funkcjonować dłużej niż dotychczas, nawet przez cały rok? Z miejskich jednośladów przez dwanaście miesięcy w roku korzysta się m.in. w Paryżu, Londynie. Propozycje przedłużenia sezonu pojawiły się już w innych polskich miastach.

Kwestia przedłużenia działania wypożyczalni rowerów jest aktualnie poruszana w Warszawie, choć urząd miasta nie przewiduje w najbliższej przyszłości takiej prolongaty.

- Trafiają do nas takie wnioski i propozycje. Przeprowadziliśmy symulację, z której wynika, że w miesiącach zimowych użycie Veturilo byłoby kilka razy mniejsze niż w rekordowym sierpniu, kiedy naliczyliśmy 300 tys. wypożyczeń - informuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Z kolei w Lublinie w poprzednim roku sezon został przedłużony o miesiąc, nie zakończył się w październiku, a w listopadzie. Również po zamknięciu ostatniego sezonu we Wrocławiu pojawiły się sugestie, że mógłby on trwać dłużej niż 9 miesięcy. Przedstawiciel tamtejszego operatora twierdzi, że jest w stanie zapewnić całoroczną obsługę, ale ostateczna decyzja należy do magistratu.  ©℗

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 05.02.2016

Szymon WASILEWSKI

Na zdj.: Jazda przy gorszej aurze jest niemożliwa?

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

997MO
2016-02-06 12:59:58
Oświetlenie, one muszą być widoczne!!! O ile latem jak cię mogę, zmierzch zapada ok.20 czy 21 to jesienią, zimą i wczesną wiosną już po południu jest ciemno !!! OŚWIETLENIE !!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA