poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Kto odpowie za wybuch na targowisku?

W KURIERZE. Kto odpowie za wybuch na targowisku?

W KURIERZE. Kto odpowie za wybuch na targowisku?
Data publikacji: 2016-06-07 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 833 138103

Ponad dwa miesiące po tragicznym w skutkach wybuchu i pożarze na targowisku w Osinowie Dolnym nadal trwa dochodzenie prokuratorskie. Nadzór nad śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Gryfinie – ze względu na skalę zdarzenia – przejęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Śledczy przesłuchują ostatnich świadków i oczekują na opinie biegłych. Ciągle nie wiadomo, jaka będzie kwalifikacja zdarzeń w Osinowie Dolnym, do których doszło pod koniec marca br., i komu postawione zostaną zarzuty. Śledczy brali pod uwagę różne scenariusze. Także ten o celowym działaniu.

W biurze prasowym Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dowiedzieliśmy się, że nikomu jeszcze zarzutów nie postawiono. Czy to jest w ogóle możliwe, zależy między innymi od opinii biegłych. Śledczy ciągle czekają na opinię pirotechniczną, a także pożarniczą. Nie dysponują również jeszcze opiniami sądowo-lekarskimi mówiącymi o charakterze obrażeń poszkodowanych w wyniku wybuchu.

Z informacji, które uzyskaliśmy od rzecznika Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, wynika, że jeden z poszkodowanych, obywatel Niemiec, jest ciągle hospitalizowany. Mężczyzna ma poważne obrażenia, czego skutkiem jest to, że do dziś nie może mówić. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu z 7 czerwca 2016 r.

Tekst i fot. (r.c.)

Komentarze

Kto odpowie
Pewnie nikt, choć lista byłaby długa: inspektorzy nadzoru budowlanego, urzędnicy z wydziału budownictwa UM, właściciel targowiska, sprzedawcy na konkretnych stanowiskach, kontrola straży pożarnej itp. itd.
2016-06-07 08:53:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie