piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kupcy wracają na targowisko

Kupcy wracają na targowisko

Kupcy wracają na targowisko
Data publikacji: 2016-04-05 09:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1618 126971

Po tragicznym pożarze i wybuchu, który spustoszył sporą część targowiska w Osinowie Dolnym, kupcy wracają do pracy. Wciąż jednak trudno mówić, że sytuacja wróciła do normy. 

Do gminnej części targowiska w Osinowie Dolnym kupcy, a w ślad za nimi także klienci, wrócili już w sobotę (2 bm.). Na targowisku ciągle nie ma jednak energii elektrycznej. Nieczynne są także sanitariaty. Klienci i kupcy korzystają tymczasowo z przenośnych toalet, które spółka zarządzająca gminnym targowiskiem ustawiła nieopodal parkingu.

Część bazaru administrowana przez firmę Canpol, niemal doszczętnie zniszczona w trakcie pożaru, nadal wyłączona jest z użytkowania. Nie lada problem będzie miał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie. Wszystko wskazuje na to, że kilkanaście stoisk, które stały w części targowiska, gdzie doszło do wybuchu i pożaru, były samowolą budowlaną. Ustawiono je bowiem na działce – która według planu miejscowego – przeznaczona jest jedynie na parking i teren zielony.

Tymczasem – jak wynika z informacji, które do nas docierają – prywatny właściciel podjął już działania, by zrekonstruować zniszczone w czasie wybuchu punkty handlowe. O informacje w tej sprawie zwrócił się do PINB w Gryfinie były udziałowiec spółki ABJ, która obecnie zarządza gminnym targowiskiem. 


Tu warto dodać, że gryfiński Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego był bardzo rygorystyczny, kiedy latem 2014 r. wstrzymał budowę zupełnie nowego, w pełni bezpiecznego i zaprojektowanego według wysokich standardów targowiska nieopodal bazaru Oder Berlin Center. ©℗

(r.c.)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

kupiec
Nasz łaskawca- pan Siergiej - już wypłaca odszkodowania po 15 tys. zł za każdy kontener. zapłaci także za spalony towar
2016-04-05 11:53:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie