niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze. Krótki biznes

W Kurierze. Krótki biznes

W Kurierze. Krótki biznes
Data publikacji: 2015-11-02 08:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:57
Wywietleń: 1835 34881
Pan Piotr ze Szczecina 9 lat spędził w Anglii. Tam się osiedlił, ściągnął rodzinę, pracował, odkładał pieniądze. W końcu postanowił zainwestować w niewielki biznes w Polsce, w swoim mieście. Miał być mały sklep warzywny. Kupił pawilon z lokalizacją. Odnowił go, umeblował i zaczął handlować. Długo nie popracował, po 17 dniach przyszedł sanepid... Dodajmy - pan Piotr jest osobą niedosłyszącą, ale nigdy nie ubiegał się o orzeczenie o niepełnosprawności. Chce sobie radzić, jak wszyscy.

- Przyznam, nie dopełniłem niektórych formalności - mówi. - Nie zgłosiłem do sanepidu zamiaru uruchomienia tutaj warzywniaka. Zostałem wprowadzony w błąd. Ktoś mi powiedział, że takiej działalności zgłaszać tam nie trzeba, a ja nie sprawdziłem. Byłem gotowy ponieść konsekwencje tego niedopatrzenia. Nie mam zastrzeżeń do samego mandatu. Ale dostałem decyzję nakazującą natychmiastowe zamknięcie sklepu (...). 

Cały artykuł w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim"

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Komentarze

@Falik
Brawo następny "mistszu". Wszyscy wiedzą, że za funkcjonowanie urzędów, ich podejście do obywateli, do ich rodzącej się przedsiębiorczości na "zielonej wyspie", do zapowiadanej przez guru Tuska powrotów rodaków z emigracji odpowiada... partia watykańska :)) A pamiętasz "mistszu" jak całkiem niedawno urzędnicy członka komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego niejakiego Krzystka50mln (od ilości publicznej kasy zmarnotrawionej w dwa lata - raport NIK) zaaresztowali kilka nowych autobusów i zabronili nimi wozić mieszkańców Szczecina, bo "coś tam" :)) To ta sama mentalność, arogancja, pogarda i niezrozumienie swojej roli, która swe korzenie ma w partii demontażu POlski, a nie u "moherów".
2015-11-03 12:35:32
Falik
do edek 2015-11-02 12:06:08 Partia watykańska mu zrypała mózg.
2015-11-03 08:36:57
@edek
Brawo "mistszu"! W TVN mówili, że PiS rządzi od 8 lat włącznie z dniem dzisiejszym? :))
2015-11-02 13:05:25
edek
Do @@SromotnikBezwstydny Masz zrypany mózg.
2015-11-02 11:06:06
@SromotnikBezwstydny
Pełna zgoda! Całe szczęście za ok. 2 tygodnie skończymy z tym rządem PO, który na takie sytuacje pozwalał. Szkoda, że ten pan z artykułu pospieszył się z powrotem do Polski przed zmianą rządu, szkoda, że nie posłuchał prezydenta Dudy w Londynie, który mówił rodakom, że jeszcze nic się w Polsce nie zmieniło, żeby mógł ich zachęcać do natychmiastowego powrotu. Ile wściekłości wywołały wtedy jego słowa w mainstreamie... a tu proszę nie trzeba było długo czekać na ich potwierdzenie.
2015-11-02 08:50:12
rychu
Niech JAŚNIE PANIE I PANOWIE Z PIS ( PAŃSTWOWY INSPEKTOR SANITARNY ) SKONTROLUJE WYTWÓRNIE ASFALTU EUROVI NA UL.PIESZEJ I PRZY OKAZJI HOTEL ARBETU NA TEJ SAMEJ ULICY PIESZEJ I DZIAŁCE
2015-11-02 08:44:16
rychu
Niech JAŚNIE PANIE I PANOWIE Z PIS ( PAŃSTWOWY INSPEKTOR SANITARNY ) SKONTROLUJE WYTWÓRNIE ASFALTU EUROVI NA UL.PIESZEJ I PRZY OKAZJI HOTEL ARBETU NA TEJ SAMEJ ULICY PIESZEJ I DZIAŁCE
2015-11-02 08:43:43
SromotnikBezwstydny
A to Polska właśnie!!! Gdyby pan Piotr był wikarym czy plebanem- wówczas wszystkie służby państwa chodziłyby koło niego jak przy cudownym niemowlaku... Przykład - Jarmark Jakubowy... Który sanepidowiec zbadał ichnie produkty, stragany i swiadectwa zdrowia sprzedawców?
2015-11-02 08:34:34